Kahvaltıda çok fazla Tahin Pekmez Yiyorsanız Sizde de oluşabilir

Kahvaltıda çok fazla Tahin Pekmez Yiyorsanız Sizde de oluşabilir

Tahin Pekmez En çok önerilen ve en sevilen yiyeceklerden birisidir. Ama uzmanların bir uyarısı var:

Boşuna büyüklerimiz dememiş her zaman az faydalıdır diye. En faydalı yiyecek bile gereğinden fazla tüketildiğinde zarar verebiliyor. Son günlerde internette dolaşan bir içeriğe çok sayıda sosyal medya kulllanıcısı tepki göstersede Haber7'nin sayfalarında yer verdiği bu içerik oldukça dikkat çekeceğe benziyor.

Tahin Pekmez konusunda ezber bozan bu uyarı gerçekten dikkat çekici. Tahin Pekmez zaten anadolu sofralarının vazgeçilmezi olan bir yiyecek ve her yaştan insan severek tüketiyor.

Tahin veya Pekmez tek başına tüketilebilen bir besin olsada ikisini bir araya getirerek tüketmek bizim vazgeçilmezimiz olmuş durumda. Lezzetine doyum olmayan bu besin nasıl zararlı olabilir veya sağlığımıza nasıl zarar verebilir diye düşündüğünüzü biliyoruz.

Uzman uyarıları içeren bu içerik bir çok internet sitesinde de yayınlanınca sizlerle sayfamızda paylaşmak istedik: 

Haber7'de yer alan habere göre: Yapılan araştırmalar tahin ile pekmezin karıştırılması sağlığımızı olumsuz yönde etkilemektedir. İşte, tahin pekmez karışımının hiç bilmediğimiz zararları...

AŞIRI YAĞ VE ŞEKER YÜKLEMESİ

Tahinin içerisinde yüksek miktarda yağ bulunmaktadır. Pekmezin içerisinde de şeker. Yağ ve şeker bir araya geldiğinde sağlığımız için faydalı değil aksine zararlı bir hale gelirler. Tahin ve pekmezi birlikte tüketmek ciddi bir kilo alımına sebep olabilir. Tahin ve pekmezin ayrı ayrı tüketilmesi uzmanlar tarafınca tavsiye edilmektedir.


KANSERE SEBEBİYET VERİYOR!

Pekmezin içerisinde yoğun bir şekilde bulunan şeker ve yağ kanser hastalıklarının oluşmasına sebep olabiliyor. Soğuk havalarda bağışıklığı güçlendirmek için tercih edilen pekmez sağlığınız için ciddi bir risk oluşturuyor.

BÖBREK VE ŞEKER HASTALARI DİKKAT!

Pekmezin içerisinde bulunan yüksek miktarda şeker, şeker hastaları için büyük risk taşımaktadır. Şeker hastalarının pekmez tüketmemeleri gerekir. 

Tahin içerisinde de yüksek miktarda protein bulunur. Bu da böbrek rahatsızlığı yaşayan kimseler için hayati önem taşır.

VÜCUTTA ŞİŞKİNLİĞE NEDEN OLUYOR!

Tahin ve pekmezin sık tüketilmesi vücudun belli bölgelerinde şişmelere sebep olabilir. bu şişlikler genellikle el, ayak, yüz ve karın bölgesinde gerçekleşir. 

HABER7 - MİLLİYET