Kahve tiryakilerine Türk Bilim insanından korkutan uyarı! Kahve içerken bu hatadan uzak durun

Kahve tiryakilerine Türk Bilim insanından korkutan uyarı! Kahve içerken bu hatadan uzak durun

Kahve severlere kötü haber geldi. Türk bilim insanları ortaya koydu, herkes ürktü. İşte kahve tiryakilerini üzecek haber. Sakın bunu yaparak hataya düşmeyin. Kahve severlere kötü haber geldi.

Kahve tiryakilerini ilgilendiren önemli bir uyarı var! İşte herkesin bilmesi gereken o uyarı

Gereğinden fazla kahve tüketmek zararlı olabilir! Bu yüzden kahveyi ölçüsünde tüketmek en faydalısı olacaktır. Fazla kahve tüketimi bir çok organımıza zarar vermektedir.

Bu yüzden kahveyi ölçüsünde tüketmek en yararlı olanıdır..

Kahve sevenlere kötü haber Türk bilim insanlarından geldi. Çok fazla kahve tüketimi bakın ne zararlara yol açıyor. Türk kahvesini en fazla ne kadar tüketmeliyiz, fazlası çok zararlı.

Aslında çok yakın bir geçmişte kahve kültürü yavaş yavaş küreselleşmeye başladı. Malum kahve markasının tüm dünyaya yayılması ile birlikte artık neredeyse dünyadaki her çeşit kahveyi tadabilir hale geldik. Kocaman karton bardaklarla içtiğimiz kahvelerin ne kadar yararlı olduğu bir muamma iken bir de yapılan araştırma sonuçlarına göre kahvenin zararları ortaya çıktı. Fazla kahve tüketimi sandığımızdan daha çok zarar veriyor.

Fazla kahve tüketmek neye yol açar?

"Su yerine sıkça çay veya kahve tüketmenin kabızlığa neden olabileceğini söyleyen Prof. Dr. Vedat Göral, fazla çay ve kahve tüketimine karşı uyardı, kabızlık sorununun altında birçok sebebin olabileceğini söyledi. "

Kabızlık sorununa karşı senameki, zeytinyağı, yulaf ezmesi veya kepeği, yoğurt, kuru incir, kayısı, erik tüketebilirsiniz.

Günlük hayattaki stres, hareketsizlik, masa başında uzun süre oturmak bağırsağı tembelleştiriyor. Muz, şeftali, aşırı çay, kahve asitli içecek tüketimi de kabızlığı tetikliyor. Katı gıda ve fast food tüketimi, sıvı gıda alamamak, lifli gıda yiyememek de en önemli sebeplerden.

İlgili Haberler