Kahve ve zeytinyağını karıştırıp yüzünüze bu şekilde sürün ve o sorun biter

Kahve ve zeytinyağını karıştırıp yüzünüze bu şekilde sürün ve o sorun biter

Doğadaki en faydalı gıdalardan birisi kuşkusuz Zeytinyağıdır. Peki Kahveyle birleşince ne gibi bir etkisi oluyor. İşte o bilgiler

Zeytinyağı ve Türk kahvesinden hazırlanan maskeyle yapacağınız uygulama sizi şaşırtacak. Yapmanız gereken şey çok basit. Zeytinyağı ve Türk kahvesinin mucizelerinden yararlanmak.

Gereksiz kimyasallar pahalı maskelere son vereceğiniz bu yöntem üstelik hem pratik hemde çok kolay.

Doğamızın en yararlı gıdası ne diye soracak olsanız bir çok uzman buna zeytinyağı yanıtını verecektir. Zeytinyağı sadece yemek için değil güzellik içinde kullanılabilir.  Bir çok güzellik mağazasında zeytinyağı özlü sabuna veya şampuana rastlamak mümkün.

Peki maskesi neden olmasın ki diyorsanız işte bu tarif tam size göre:

Türk kahvesi ve zeytinyağı ile yüz maskesi - Siyah noktalara birebir olan Türk kahvesi ve zeytinyağı karışımı kadınların yeni yüz maskesi ve peelingi olarak yerini aldı.

Kolay ve bir o kadar masrafsız olan bu peeling hem siyah noktaların oluşumunu engeller hem de yüzünüzün nemlenmesine yardımcı olacaktır. Aynı zamanda cildinizin yumuşacık olmasını sağlayacaktır.  

Malzemeler

1 tatlı kaşığı Türk kahvesi
1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Yapılışı: Bir kabın içerisine 1 tatlı kaşığı Türk kahvesini ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırın. Yaptığınız karışımı cildinize sürün.

İyice yaydıktan sonra 5 dakika bekleyin

. Sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. Zeytinyağının etkisi ile yüzünüzü yıkadığınız anda cildinizde yağlı bir etki hissedebilirsiniz, endişelenmenize gerek yok.

İyice yıkadığınız zaman bu yağ etkisi zaten gitmiş olacak.

Haftada 1 ya da 2 defa bu uygulamayı yaptığınız zaman yüzünüzdeki farklılığı hissedeceksiniz.Kaynak: Habertürk

İlgili Haberler