Kahvenin Bilinmeyenleri! Tercih Edilen Kahve Kişilik Hakkında Ne Söylüyor?

Kahvenin Bilinmeyenleri! Tercih Edilen Kahve Kişilik Hakkında Ne Söylüyor?

Cappucinodan Türk Kahvesine, frappe'den Mocha'ya, Espresso'dan Latte'ye o kadar çok kahve çeşidi var ki tercih etmesi de epey zor oluyor. Ancak tercih edilen kahve kişilik hakkında da çok fazla şey söylüyor...

Gün içerisinde tüketildiğinde mutluluk veren, uykuyu açan ve düşük kalorili bu içeceğin hangisini tercih ettiğimiz aslında çok şey söylüyor. Mynet'te yer alan habere göre kahve çeşitleri o kadar fazla ki yapılan kahve tercihi de kişilik hakkında bakın neleri gizliyor. 

Türk Kahvesi

kültürümüzün en yaygın içeceklerinden olan Türk kahvesi, kendine has pişirme tarzı ile pek çok kişinin vazgeçilmezidir. Falına bile bakılan Türk kahvesi artık sadece bir kahve değil kültürün önemli bir parçası haline geldi. Türk kahvesi tüketmeyi tercih edenlerin ise geleneksel değerlerine bağlı, tutarlı ve cesur oldukları öne sürülüyor.

Latte

Yumuşacık iç ısıtan derin bir aromaya sahip olan latteyi herkes sever. Acı kahvelere göre oldukça hafif bir tadı olan bu kahveyi tercih eden kişilerin de risk almayı sevmeyen, olaylara ılımlı yaklaşan ve temkinli oldukları öne sürülüyor.

Espresso

Kahvelerin en serti olan espresso, gün içerisinde aktif olmak isteyenler için büyük bir enerji ve motive kaynağı. Eğer espressoyu tercih ediyorsanız, aceleci, iş bitiren, çözüm odalı yaklaşan bir kişiliğe sahip olma olasılığınız yüksek.

Cappuccino

İçerisinde bol köpük olan yumuşak içimli cappucino da sıcacık tadı ile kışın en çok tercih edilen kahvelerden. Cappucino severlerin ise anlayışlı yapıda oldukları, iyi bir dost olarak arkadaşlarına değer verdikleri ve romantik bir mizaca sahip oldukları öne sürülüyor.

Frappe

Soğuk kahve tercih edenler alınmasın, en fazla içilen soğuk kahve olan frappe düşük kalorisi ile beraber tam olarak arkadaş canlısı, sosyal, yerinde duramayan ve eğlenceli yenilikçi kişilerin tercih edeceği türden bir kahve.

Mocha

Daha çok çikolata tadı alınan bu kahve de epey seviliyor. Sakin, mutluğuna düşkün ve huzurlu ortamlarda bulunmayı seven kişilerin mocha tükettiği iddia ediliyor.

En Yeniler