• BIST 91.387
  • Altın 213,332
  • Dolar 5,3390
  • Euro 6,0627
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara -2 °C
  • İzmir 6 °C

Kaı Genel Başkanı Yıldırım, “Çanakkale, Yok Edilmeye Çalışılan Bir Milletin Yeniden Var Olmasının En Güzel Örneği, Şanlı Tarihimizin En Önemli Zaferlerinden Biridir”

Kaı Genel Başkanı Yıldırım, “Çanakkale, Yok Edilmeye Çalışılan Bir Milletin Yeniden Var Olmasının En Güzel Örneği, Şanlı Tarihimizin En Önemli Zaferlerinden Biridir”
Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım, Çanakkale Zaferi'nin, bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinde azim, cesaret...

Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım, Çanakkale Zaferi'nin, bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinde azim, cesaret ve vatan sevdasıyla dolu yüreklerin kenetlenerek tek bir yürek olduklarında, imkansızlıkların nasıl başarıldığını gösteren tarihe sığmayacak kadar büyük bir zafer olduğunu belirtti.

Kahraman Mehmetçiklerin, vatanı işgal eden kendilerinden daha üstün donanıma sahip orduları adeta devleşerek hem denizde hem karada canları pahasına bertaraf etmiş ve bu zaferi kazanarak vatan için, bayrak için, millet için yılmadan, ümitsizliğe kapılmadan savaşmak gerektiğini tüm dünyaya gösterdiğini ifade eden Erdoğan Yıldırım, "On binlerce vatan evladının şehit olduğu Çanakkale, yok edilmeye çalışılan bir milletin yeniden var olmasının en güzel örneği, şanlı tarihimizin en önemli zaferlerinden biridir. Çanakkale abidesi, kazanılan zaferin getirdiği gurur ve onurla birlikte kaybedilenler canların yaşattığı acının ve hüznün de abidesidir" diye konuştu.

Yıldırım, "Çanakkale Zaferinin 102. Yıldönümünde bugün bu topraklarda hür ve bağımsız yaşamamızı sağlayan vatanı için canını feda eden, millet oluşumuzun, birlik ve beraberliğimizin ölümsüz kahramanları olan, vatanımızı bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim