Kalıcı Makyaj Yaptıranları Bekleyen Büyük Tehlike Kimse Önemsemiyordu

Kalıcı Makyaj yaptıranları ilgilendiren önemli bir uyarı var. Bugüne kadar kimse pek dikkat etmemişti. İşte o uyarıdan ayrıntılar..

Kalıcı Makyaj Yaptıranları Bekleyen Büyük Tehlike Kimse Önemsemiyordu
Yayınlanma Tarihi : 19 Ocak 2021 20:26

Kalıcı Makyaj yaptıranların sayısı son zamanlarda artmakta. Çevremde bir çok kişinin kalıcı makyaj yaptırdığını görüyorum.

Ancak bir süre önce internette dolaşırken kalıcı makyaj konusunda bir araştırmaya denk geldim. Bu aslında bir araştırma değil bir uzman tarafından yapılmış olan açıklamaydı.

Haberi İhlas Haber Ajansı servis etmiş. Ulusal Post olarak bizde İHA abonesi olduğumuz için kalıcı makyaj konusundaki bu uyarıyı sizlerle buradan paylaşmak istedim.

Kalıcı Makyaj yaptırmayı düşünenler varsa eğer yaptırdıktan sonra dikkat etmesi gereken çok önemli bir konu var. Sözü çok daha fazla uzatmadan haberin ayrıntılarını sizlerle paylaşmak istiyorum. İşte Kalıcı Makyaj konusunda herkesin bilmesi gereken o çok önemli uyarıdan bazı başlıklar.

Kalıcı makyajda güneş etkisine dikkat çeken Profesyonel Makyaj Uzmanı ve Kalıcı Makyaj Uzmanı Eğitmen Neslim Güngen, kalıcı makyajın kozmetik bir dövme işlemi olduğunu vurgulayarak, ''Kalıcı makyaj için kullanılan özel terimler 'mikropigmentasyon', 'mikropigment implantasyon' ve 'dermagrafiks' olarak adlandırılır. Kalıcı makyaj kendi cilt renginizle uyumlu olabileceği gibi bazı ufak cilt kusurlarını kapatmada da kullanılır.'' 

Profesyonel Makyaj Uzmanı ve Kalıcı Makyaj Uzmanı Eğitmen Güngen, kalıcı makyaj sonrası iyileşme sürecini değerlendirmek için en az iki defa kontrol seansının gerektiğini vurgulayarak, ''Kalıcı makyaj süreci konsültasyon, pigment uygulaması ve tasarımı çalışmalarının iyileşme sürecini takip etmek ve uygulanan renkleri değerlendirmek için kontrol seansları gerçekleştirilmedir. İlk uygulama genelde 2-2,5 saat sürer. Kontroller ya da kalıcı makyaj tazeleme ise daha kısa sürer. Pigment uygulamasında kullanılan boyalar içeriğinde kanserojen madde yoktur. Cildin iyileşme süreci yaklaşık bir ay kadar sürmektedir. Birini ve ikinci uygulama arasında en az iki veya üç hafta bırakılmalıdır.'' dedi.

Oluşabilecek şekil bozukluğu ya da renk tonunda tazeleme yapmak için belli aralıklarla bakım yaptırmanın önemli olduğunu vurgulayan Profesyonel Makyaj Uzmanı ve Kalıcı Makyaj Uzmanı Eğitmen Güngen, ''Pigmentlerin yapısı ve aralıklarla yenilenme ihtiyacı renkli saç bakımı ile benzer. Güneş ve çevresel etkenler sonucu solmuş bir mobilya malzemesi ya da bir evin dış boyasının rengi nasıl zamanla değişime uğruyor ve deforme oluyorsa aynı şekilde deriye işlenmiş pigment de zamanla solabilir. Periyodik bakım ihtiyacı kişinin renk ve şekil tercihlerini değerlendirme için güzel bir fırsat olabilir. Kalıcı makyaj fikri kişiye değişim zorunluluğu olmadan iyi bir fikir gibi gelse de, kişisel zevklerinizin zaman içerisinde değişebileceğini göz önüne alın. Kalıcı makyaj sonrası periyodik bakım ihtiyacı, genel görünüşü yeniden değerlendirmek ve değişikliğe ihtiyaç duyup duymadığınızı anlamak adına oldukça faydalıdır. Uygulanan kalıcı makyajın ömrü kişinin yaşam tarzına göre değişkenlik gösterir. Kalıcı makyajın kalıcılığını olumsuz etkileyen sebeplerin başında aşırı güneşe maruz kalmak, işlem esnasında kullanılan renkler ve cilde uygulanan bakım ürünleridir.'' ifadelerine yer verdi.


 

İlgili Haberler