Kan grubunuz Sizin kişilik özelliğinizi ortaya koyuyor İşte kan gruplarına göre kişilik özellikleri

Kan grubunuza bakarak kişilik özelliğinizi öğrenebilirsiniz. Uzmanların şaşırtan bilgileri herkesi şaşırtıyor..

Kan grubunuz Sizin kişilik özelliğinizi ortaya koyuyor İşte kan gruplarına göre kişilik özellikleri
Yayınlanma Tarihi : 05 Mart 2021 02:20

Her insanın karakteri farklıdır. Her insanın düşünceleri farklıdır. Her insanın kişilik özellikleri farklıdır. Bizim hoşumuza giden bir şey başka bir insanı sinirlendirebilir.

Bizim hayat felsefemiz bizim zevklerimiz başkasının hoşuna gitmeyebilir.

Her şeyden önce insan düşünmesini ve sorgulamasını bilen bir varlıktır. Bu nedenledir ki insan üstün özelliklerle yaratılmıştır.

İnsanların kan grupları zaman zaman aynı olabilse de herkesin kan grubu ayrı. Kan grubuna göre insanların kişilik özelliklerini anlatan detaylı bir analiz yapılmış. Son zamanlarda kan gruplarıyla ilgili araştırmalar özellikle korona virüs salgını sonrası artışa geçti.

Kan grubuna göre en çok virüse yakalananlar analiz ediliyor.

Ancak bir başka araştırma ise kan gruplarına göre kişilik özelliklerini ortaya koyuyor. Yapılan araştırma neticesinde bakın kan gruplarına göre kişilerin özellikleri neler?

Sizlerde kendi kan grubunuza göre kişilik özelliklerinizi aşağıdaki bilgiler doğrultusunda öğrenebilir ve yorum kısmından görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz..

Tüm kan gruplarının açıklamaları için fotoğrafın üstüne tıklayıp ilerleyiniz... İşte ilk Kan gurubumuz: “0” GURUBU “SICAK”

OLUMLU YÖNLERİ: Öz güven sahibi, güçlü karar mekanizmasına sahip, sadık, kendi kararını kendi veren, eleştirici. 

OLUMSUZ YÖNLERİ: İşkolik, duygusal, inatçı, soğuk, bencil, geçimsiz, endişeli 

GERÇEKLER: Dünyadaki insanların %38’ı 0 negatif, %6’sı ise 0 pozitiftir. 

ÖZELLİKLERİ: Sosyal, enerji dolu, çok hareketli, gerçekçi, arkadaş canlısı, gösterişli, uçuk. Önüne çıkan şansları anında kullanır. Yeni bir projeye hemen atılabilir, yeni fikirler üretmeye yatkındır. Dikkati çabuk dağılır, kuvvetli duygulara sahiptir ve kendini iyi ifade edebilir.

Her an muhalefet olabilir ama bu duruşundan hemen vazgeçebilir. Diğer kan gruplarından olan kişilere çabuk kapılabilir. Hırslı ve detaycı olan bu kişilik ortama kolay adapte olabilir. Hissettiklerini kolayca ortaya çıkartabilir, doğuştan zariftir. 

ÖZET: Olumlu, aktif, bağımsız, risk almayı seven, dramatik bir yaşama sahip, zaman zaman bencil, romantik, arkadaşlarından etkilenen, organizasyon yeteneği gelişmiş, gururlu, birilerine dokunmayı ve birilerinin ona dokunmasını seven, hedefe kitlenen, boyun eğmeyi sevmeyen, açık sözlü.

“A” GURUBU “SERİN..” 

OLUMLU YÖNLERİ: Dikkatli, sempatik, özverili, kibar, dürüst, sadık, uyumlu, em pati kurabilen. 

OLUMSUZ YÖNLERİ: Çok kuruntulu, duygusal, sinirli, kararsız, içine kapalı, sulu. 

GERÇEKLER: Dünyadaki insanların %34’ü A negatif, %6’sı ise A pozitiftir. 

ÖZELLİKLERİ: Sinirlense bile sakin kalmayı başarır. İçe dönük, kamuoyuna duyarlı, sorumluluk sahibi. Sinirliyken bile güvenilir ve etrafındakilerin kafası karıştığında her şeyin sorumluluğunu üzerine alabilir. Utangaç olduğu zamanlar vardır. İnsanların yanında bazen sinirli olabilir. Etrafına karşı duyarlı olmasına rağmen başkaları tarafından yanlış anlaşılabilir. 

Bir doğa düşkünüdür ve kalabalık ortamları pek sevmez. Değişime çok açık değildir, kendine ait bir dünyaya ihtiyaç duyar hatta karamsar bile sayılabilir. Değişikliğe açık olmadığı için duygusal tarafından dolayı bu kan grubundan olan kişiler genelde yaratıcı güce sahip sanatçılardır. 

ÖZET: Temkinlidir, yardımseverdir, sorumluluk sahibi, iç huzura ve güçlü bir hafızaya sahiptir, grup çalışmasında başarılıdır, resmiyeti sever, sakindir, kurallara uyar, insanlarla olan ilişkilerine değer verir, çok hassastır, başkalarının ona dokunmasından hoşlanmaz. 

”B” GURUBU “AKTİF” 

OLUMLU YÖNLERİ: Neşeli, dışarı çıkmayı seven, olumlu, maceracı, aktif, duygusal, kibar. 

OLUMSUZ YÖNLERİ: Unutkan, kararsız, dağınık, gürültücü, abartmaya yatkın, spontane. 

GERÇEKLER: Dünyadaki insanların %9’u “B” negatif %2’si ise “B” pozitiftir. 

ÖZELLİKLERİ: Mantıklı, organizasyon yeteneği gelişmiş, akla duygudan çok önem veren, yaratıcı. Her şeyin yolunda gittiğini gördüğünde kendini harika hisseder. Yaptığı işe konsantre olarak başka şeyleri görmezden gelebilir. Enerjik ve amaca yönelik hareket eder, herhangi bir konunun fanatiği olabilir ve o konuda sonuna kadar uğraşır. 

Girişimciliğe açık olmasına rağmen takım oyunlarında ise pek başarılı değildir, çünkü o takım yapısına karşıt bağımsız bir kişiliktir. Olumsuz şeyleri dışa vurmak yerine içe atar, sorunları çözmek için gerçekleri göz önünde bulundurur, çok fazla soğuk ya da resmi olarak görülebilir, arkadaşlarına kendini pek açmaz. 

ÖZET: Neşeli, bencil, kaprisli, gelenek ve göreneklere karşıdır, sosyal, eğlenceli, duygusal, özünde yalnız, kolay neşelenebilen, kibar, bağımsızlığına çok düşkün, güçlü bir kişiliğe sahip, işlerini kendi yöntemine göre yapan, geçinmesi kolay, maceracı, dokunmayı ve birinin ona dokunmasından hoşlanır. 

“AB” GURUBU “RAHAT” 

OLUMLU YÖNLERİ: Hassas, gururlu, diplomatik, sempatik, çabuk öğrenen, zevk sahibi, herkesle kolay anlaşabilen. 

OLUMSUZ YÖNLERİ: Devamlı şikayet eder, farklı ve değişken ruha haline sahiptir, çok düşünür. 

GERÇEKLER: Dünyadaki insanların %4’ü AB negatif, %1’i AB pozitiftir. 

ÖZELLİKLERİ: Zıtlıkların bir arada olduğu bir karakterdir: Örneğin sosyaldir aynı zamanda utangaçtır. Ne yapacağı önceden kestirilemez. Arkadaşlarına bağımlıdır fakat eğer çok üzerine gelinirse isyan edebilir, sosyal ortamlarda zaman zaman utangaç zaman zamansa cesurdur. 

Yaratıcı/sanatçı bir yönü vardır. Zorlayıcıdır. Psikoloji, astroloji ve falla ilgilenir, iyi bir politikacı ya da diplomat olabilir. Çok geniş tavırlar sergileyebilir, problemleri sezmek ve engellemek konusunda çok başarılıdır. 

Şehir atmosferini sever ama bazen kapalı alanlarda kalmaktan hoşlanmaz. Yaşadığı ev onu düşünmeye ve hareket etmeye motive etmeli, yaptığı her şeyde başarıya ulaşır. 

ÖZET: Gizemlidir, mantıklıdır, ekonomiktir, etkilidir, genelde eleştiricidir, analitik bir düşünce yapısına sahiptir, duygusuzdur, orijinaldir, yalnız kalmayı sever, çabuk sıkılır, çevresine kolay uyum sağlar, içgüdüsel duygulardan nefret eder, insanlara faydalı olmaya çalışır, başkalarının ona dokunmasından hoşlanmaz. 

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum