• BIST 95.411
  • Altın 221,728
  • Dolar 5,3450
  • Euro 6,0975
  • İstanbul 5 °C
  • Ankara -5 °C
  • İzmir 4 °C

Kanser Hastaları Ve Yakınları Hastalığı Uzmanlardan Dinleyecek

Kanser Hastaları Ve Yakınları Hastalığı Uzmanlardan Dinleyecek
Dr. Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji Hastanesi tarafından başlatılan Kanser Hasta Okulu Projesi ile uzmanlar, kanser tanısı alan hastalar ve yakınlarının hastalığı...

Dr. Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji Hastanesi tarafından başlatılan Kanser Hasta Okulu Projesi ile uzmanlar, kanser tanısı alan hastalar ve yakınlarının hastalığı tanımalarını sağlayacak.

Kanser tanısı alan hastalar ve yakınlarının hastalığı tanımalarını sağlayarak, hastalığın oluşturduğu sorunlarla nasıl baş edileceği konusunda yol göstermek amacıyla Dr. Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji Hastanesi tarafından Kanser Hasta Okulu Projesi başlatıldı. Proje kapsamında hastane bünyesinde düzenlenecek olan eğitimlerde alanında uzman kişiler, hasta ve yakınlarını hastalık konusunda ücretsiz olarak bilgilendirecek.

Proje ile hastane hizmetlerinin sunumu, hastalık ve tedavi süreciyle ilgili hastaların bilgi düzeylerini arttırarak farkındalık oluşturma, hasta ve hasta yakınlarının tedavi sürecine uyumu sağlama, taburculuk sonrası süreçte karşılaştıkları zorluklarla baş etmelerini sağlama, hastaların ve çalışanların iş yükümü azaltarak memnuniyetlerini arttırma, hastaların bilgi alma ihtiyacının karşılanamamasından kaynaklanan olumsuz geri bildirimlerin sayısını azaltma, hasta, hasta yakını ve sağlık çalışanı arasında güvenli bir iletişim kanalı oluşturarak muhtemel Beyaz Kod başvuru sayılarını azaltmak hedefleniyor. Kanser Hasta Okulu programları, Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korkut Akoğu Konferans Salonu'nda 1-8-15-22-29 Mart, 5-12-19-26 Nisan, 3-10-17-24-31 Mayıs tarihlerinde 15.30 ve 16.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Kanser Hastaları Ve Yakınları Hastalığı Uzmanlardan Dinleyecek

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim