Kantaron Yağının Cilde Faydaları! En İyi Kozmetik ürününden bile değerli

Kantaron Yağının Cilde Faydaları! En İyi Kozmetik ürününden bile değerli

Bin bir faydası bulunan kantaron yağını evinizden eksik etmeyin! Cildi en iyi onaran doğal yapı haline gelen kantaron yağını evinizde kendiniz de yapabilirsiniz ya da aktarlardan satın alabilirsiniz. İşte kantaron yağının cilde faydaları!

Kantaron çiçeğini yol kenarlarında hep görürüz. Bu küçük sarı çiçekler her yerde bitebilen bir yapıya sahip olmalarının yanında uzun senelerdir de ciltte oluşan yaralara karşı kullanılmaktadır. Yanıklara, kesiklere, cilt lekelerine iyi geldiği bilinen kantaronun en etkili kullanım şekli ise yağını cilde uygulamaktır.

Mutfak kazalarına karşı evde bulundurun

Kantaron yağını mutfakta gerçekleşebilecek küçük kazalara karşı kullanabilirsiniz. Anında etki eden kantaron yağını olası bir yanık üzerine sürdüğünüzde ilaç etkisi gösterecektir. Bunun yanında kantaron yağını tahriş olan ya da yaralanma alan cilde de uygulayabilirsiniz. Cildi hızla iyileştiren kantaron yağı, ciltte bu etkilere karşı oluşmuş lekeleri de gidermeye yardımcı olmaktadır. Bu nedenle yara iyileştikten sonrasında da kullanmaya özen gösterin.

Nemlendirerek yatıştırıyor

Kantaron yağının cilde olan diğer bir faydası da nemlendirmesidir. Özellikle kış günlerinde etkili bir nemlendirici arıyorsanız kantaron yağını tercih edebilirsiniz. Kantaron yağı cildin kalitesini de arttırarak hoş bir görünüm ve hissiyat verir.

Pek bilinmeyen bir özelliği de yatıştırıcı olmasıdır. Kantaron yağı ile cildinize masaj yaparak bir yandan da biriken kötü enerjiyi üzerinizden atabilir, biriken stresten arınabilirsiniz. Kan akışını da hızlandıran kantaron yağı, stresi yatıştırır.

Lekeleri sivilceler ve siyah noktalar…

Kantaron yağını güneş lekelerini çıkarmak için de kullanabilirsiniz. Kısa sürede etki eden kantaron yağını özellikle yüz ve omuz bölgesindeki yanıklarınıza sürün, cilt tonunu da açan kantaron yağını kullanırken güneşe çıkmamaya ve güneş kremini düzenli olarak kullandığınıza emin olun…

Diğer bir etkisi ise siyah noktalarla savaşmasıdır. Yağlı gıdalardan uzak durmak önerilse de kantaron yağını siyah noktaları temizlemek için kullanabilirsiniz. Siyah noktaların yanında sivilceler ve sivilce izleri için de kantaron bitkisinin yağı onarım için yardımcı olur.

İlgili Haberler