Kar beklenenden fazla bastırınca Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden büyük ikaz geldi! Herkes dikkat etsin...

Kar beklenenden fazla bastırınca Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden büyük ikaz geldi! Herkes dikkat etsin...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarıda bulundu! Kar bekledi bekledi sonunda yağdı. Tüm hayatı felç eden kar ile ilgili meteorolojiden büyük açıklama gelirken Meteoroloji Genel Müdürlüğü ikazda bulundu...

Meteoroloji genel müdürlüğü karın durmayacağını açıkladı. Ülke genelinde yirmi beş ilde daha kar yağışı bekleniyor. Meteoroloji ikazda bulundu; don ve buzlanmaya dikkat.

Uzun süredir beklenen kar sonunda yağdı. Tüm ülkeyi beyaza boyayan kar, vatandaşları sevindirdi. Kar küresine dönen sokaklarda eğlenceli manzaralara şahit olundu. Kardan adamlar da çocukların neşesi oldu. 

Hayatı felç etti...

Ancak hayatı da felç etti. Pek çok restoran ve lokanta zaten yasaklar başladığı için sadece paket servis yapabiliyordu. Yollardaki buzlanmalar nedeniyle çoğu paket servis yapan lokanta ve restoran pazar sabahı kepenkleri açmadı bile. Pek çok kazanın ucundan dönen motorlu kuryeler ise çok büyük zorluklar yaşadı. 

Derken meteoroloji genel müdürlüğünden ikaz niteliğinde bir bilgi paylaşıldı. Tahminlere göre yirmi beş il daha kara bürünecek.

Buzlanmaya karşı uyarı geldi

Gece ve sabah saatlerinde Marmara bölgesinin yanında kuzey, iç ve doğu kısımlarda yer yer kuvvetli olacak şekilde bir buzlanma ve don olayı beklenmekte. Bu sebeple Ulaşım yönünden bazı aksamalar görülebilir. Ayrıca tedbirsiz hiçbir aracın çıkmaması gerektiği de kaydedildi. 

Ankara Valiliğinden de uyarı geldi

Ankara ilk kar yağışına hazırlıksız yakalanmıştı. Arabaların asfaltta kayarak tehlikeli görüntülerin ortaya çıkması üzerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da lafı uzatmadan özür diliyorum demişti.

Bu sefer de yağışla ilgili olarak Ankaralılara uyarı Valilikten geldi. Valilik, önümüzdeki iki gün için herkesin tedbirli olması gerektiği hakkında bir gönderiyi twitter hesabından paylaştı. Pazartesi gecesi muhtemel bir kar yağışı olduğuna işaret eden Valilik, tüm sürücüleri dikkatli olmaları için uyardı.

İlgili Haberler