Karaciğer ve safra kesesine iyi geliyor doğal reçete diye biliniyor üstelik bir tutamıyla etki ediyor ve...

Karaciğer ve safra kesesine iyi geliyor doğal reçete diye biliniyor üstelik bir tutamıyla etki ediyor ve...

Karaciğer Sağlığınız için bilmeniz gereken harika bir besin! Bu formülün etkisini mutlaka denemelisiniz. Sizlerde onun yararlarını öğrenince çok şaşıracaksınız! Ona Diken Üzümü derler ama bakın ne gibi yararlar sağlar..

Karaciğerimiz aslında vücudumuzun en önemli organıdır. Karaciğer sağlığına dikkat etmeliyiz. Karaciğer bittiği zaman neredeyse hayat bitmiş demek oluyor.

Karaciğerimizi korumak için dengeli beslenmeliyiz. Faydalı yiyecekler ve karaciğerimize hasar vermeyecek içecekler tüketmeliyiz.

Karaciğerimize kuşkusuz en büyük zararı alkol vermektedir. Alkolle karaciğerimizi yormak yerine uzak durmak en faydalı iş olacaktır.

Karaciğerimiz bittiğinde hepatit B ve hepatit C gibi rahatsızlıklar baş gösterir. Kullanacağımız ilaçların dahi herhangi bir yararı olmaz!

Karaciğer Yetmezliğinin Belirtileri?

Karaciğer yetmezliği olduğunda bazı belirtiler ortaya çıkar. Bu belirtiler ortaya çıktığında mutlaka doktora başvurmalısınız:

Erken dönemde hissettirmeyen bu rahatsızlık ilerledikçe halsizlik ve iştahsızlığa neden olur. Bulantı kusma gibi sorunların yanı sıra sarılık baş gösterir. Özellikle deride ve gözlerde sararma..

Güçsüzlük ve kilo kaybının eklenmesiyle birlikte bacaklar ile karında sıvı birikimi oluşur. İleriki dönemlerde ise artmış kanama ve kaşıntı meydana gelmektedir..

Bu belirtiler ciddi belirtilerdir mutlaka doktora gitmenizde yarar vardır

Peki Diken Üzümünün karaciğere ne gibi yararları vardır? Şimdi sizlere bu bilgilerden söz etmek istiyoruz:

Karaciğerimiz kanı temizlemek aynı zamanda hormonları parçalamak ve besinleri depolamak ve safra üretmekten sorumlu olan bir organdır.

Diken üzümü Sindirim sürecine ve safra salgılamaya yardımcı olmaktadır. 

Öte yandan karaciğer ve safra kesesi sağlığı için doğal yoldan bir safra yıkama maddesi olarak bilindiği söylenir..

Doğal reçete olarak bilinen Diken üzümü haricinde bazı yiyeceklerde karaciğere iyi gelmektedir.

Karaciğere iyi gelen yiyecekler şu şekildedir:

Özellikle İzmir bölgesinde çok fazla tüketilen Enginar.. Aynı zamanda Kahve.. Yeşil Çay ve sarımsak.. Kuşkonmaz ve Üzüm.. Yer fıstığı ile yağlı balıklar karaciğerimizi korumaya yardımcı olmaktadır..

Bilgileri arkadaşlarınızla paylaşarak onlarında yararlanmasını sağlayabilirsiniz....