Karaciğerini seven bunu içmeyi bıraksın Türkiye'de tüketimi çok fazla ama karaciğeri bitiriyormuş.

Karaciğerini seven bunu içmeyi bıraksın Türkiye'de tüketimi çok fazla ama karaciğeri bitiriyormuş.

Karaciğer sağlığınız için uzak durmanız gereken bir içecek var! Tüketimi oldukça fazla ancak zararı da çok fazla. Sofralarınızdan uzak tutmalısınız

Vücudumuzun bütün yükünü karaciğerlerimiz taşır neredeyse. Ayaklar derler ama karaciğer daha önemli bir organdır. Karaciğer bittimi sağlıklı yaşamdan geriye hiç bir şey kalmaz.

Sarılık başlar ve zamanla vücut çalışamaz hale gelir ardından ölüm kaçınılmaz olur. Karaciğerimizi korumak için yediğimiz içtiğimiz şeylere bu yüzden dikkat etmek gerek.

Karaciğerimizle ilgili yapılan dikkat çekici bir araştırmadan sizlere söz etmek istiyoruz..

ABD'de bulunan Tufts Üniversitesi öncülüğünde yapılan bir araştırmada, günde iki kutu asitli içecek tüketmenin karaciğer yağlanması riskini artırarak karaciğeri yavaş yavaş bitirdiği tespit edildi..

ABD'de bulunan Tufts Üniversitesi öncülüğünde yapılan karaciğer araştırması  2 bin 634 orta yaşlı erkek ve kadın arasında yapılmış.

.. 2 bin 634 orta yaşlı erkek ve kadın arasında gerçekleştirilen testlerde, katılımcılara günde ne kadar şekerli ya da asitli içecek kullandıkları sorusu yöneltildi gelen cevaplara göre araştırma devam etti.

Bu sorulara verilen yanıtların ardından bilgisayarlı tomografi (CT) görüntüleme yöntemiyle katılımcıların karaciğerleri üzerinde incelemeler yapıldı. İncelemeden ürküten sonuçlar çıktı.

Yağlanma araştırmaya katılan insanların bazısında alkol içermeyen içecekler tüketmeleri sonucunda oluştuğu ortaya çıktı..

Öte yandan Üniversite tarafından yapılan bu araştırmada Araştırmacılar, gazlı diyet içeceklerin ise karaciğere aynı etkide hasar vermediğini belirtiyorlar. Bütün bununla birlikte herkesin bilmesi gereken başka bir detay daha var: Şekerli içecekler ayrıca diyabet ve kalp hastalıklarına yakalanma riskini artırmaya da neden olmaktadır..

En Yeniler