Karar Gazetesi Ne Zaman Çıkıyor?

Karar Gazetesi Ne Zaman Çıkıyor?

Karar gazetesi kimin? Karar’ı kimler çıkarıyor, patronu kim? Karar ne zaman yayına başlıyor? Karar’ın yayın yönetmeni, Ankara Temsilcisi kim? İşte tüm bu soruların cevapları:

Mustafa Karaalioğlu’nun hazırlıklarını sürdürdüğü Karar gazetesinin, Aralık ayının son haftasında yayına başlayacağı öğrenildi.

Türk medyasına bir ulusal gazete daha katılıyor. Geçtiğimiz haftalarda yayına başlayan Yeni Yüzyıl gazetesinden sonra da Karar da yolda.

Karar’ı tecrübeli gazeteci Mustafa Karaalioğlu ve arkadaşları çıkarıyor.

Bursa’lı bir işadamının finanse edeceği Karar’ın yönetim kadrosunda Mustafa Karaalioğlu’nun yanı sıra Yusuf Ziya Cömert, Mehmet Ocaktan, Elif Çakır, İbrahim Kiraz gibi tecrübeli isimler yer alıyor.

Habervaktim.com’un edindiği bilgilere göre, Karar’ın Aralık ayı son haftası yayın hayatına başlaması planlanıyor.

Karar’ın İstanbul merkezi için patronun 5 katlı bir binası hazırlanıyor. Karar’ın Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert olacak.

Gazetenin Ankara Temsilcisi de belirlendi. Bu isim, Mehmet Ocaktan.

İnternet sitesine de ağırlık verilecek olan Karar’da Mustafa Karaalioğlu ise Medya Grup Başkanı görevini üstlenecek.

Hayli iddialı bir çıkış yapmayı planlayan Karar’cılar, Türkiye’de muhafazakar medyada bir numara haline gelmeyi hedefliyor.

AK Parti’ye yakınlığı ile bilinen Mustafa Karaalioğlu bir süre önce Star’ın yönetiminden ayrılmıştı. Şimdi NTV’de program yapıyor. Karar’ın yönetim ekibinden Yusuf Ziya Cömert de halen Yeni Şafak’ta yazıyor.

Habervaktim.com