• BIST 102.020
  • Altın 262,668
  • Dolar 5,7227
  • Euro 6,3748
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 25 °C
  • İzmir 31 °C

''Kare Kare Ankara'' Fotoğraf Yarışması’nın Ödülleri Dağıtıldı

''Kare Kare Ankara'' Fotoğraf Yarışması’nın Ödülleri Dağıtıldı
Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) bu yıl ikincisini düzenlediği "Kare Kare Ankara" Fotoğraf Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) bu yıl ikincisini düzenlediği "Kare Kare Ankara" Fotoğraf Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

ATO'da düzenlenen ödül törenine ATO Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ali Akman, meclis ve komite üyeleri, jüri üyeleri, yarışmada dereceye giren ve eseri sergilenmeye değer bulunan fotoğraf severler katıldı.

Törenin açılışında konuşan ATO Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ali Akman,

İlki geçen yıl düzenlenen Kare Kare Ankara Fotoğraf Yarışması'nın, ATO'nun Ankara'yı "Marka kent" haline getirmek amacıyla yürüttüğü çalışmaların bir parçası olduğunu söyledi. Fotoğrafın evrensel bir dil olduğunu vurgulayan Akman, "Vermek istediğiniz bir mesajı yüzlerce kelime kullanarak veremeyebilirsiniz ama tek bir fotoğraf karesi ile yüzlerce duygu ve düşüncenizi ifade edebilirsiniz. Bazen yalnızca bir fotoğraf karesi akıllarda kalır. Biz de Ankara'yı anlatmanın en iyi yolunun fotoğraf olduğu düşüncesinden yola çıkarak bu yarışmayı düzenledik" dedi.

Akman, amaçlarının fotoğraf yarışması gibi sosyal projelerle Ankara'nın değerleri konusunda farkındalık oluşturmak ve bunları ekonomik bir değere dönüştürmek, turizmi canlandırmak, Ankara'nın değerlerinin yaşatılmasına ve kayıt altına alınmasına katkıda bulunmak olduğunu da sözlerine ekledi. Yarışmaya bu yıl da büyük bir ilgi olduğunu kaydeden Akman, "Beklentilerimizin üzerinde bir katılım oldu. Toplam bin 590 eser başvuruda bulundu. Yarışmamıza ilgi gösteren tüm fotoğraf severlere teşekkür ederiz" diye konuştu.

Akman'ın konuşmasının ardından dereceye girenlere ödülleri ve plaketleri takdim edildi. "Ulus" isimli fotoğrafı ile birinciliğe değer bulunan Bekir Höçük'e 5 bin TL ödül verildi. "Ankara Kalesi-Merdiven" isimli fotoğrafıyla ikinci olan Kadir Volkan Taşdemir 3 bin TL tutarındaki para ödülünün sahibi oldu. Yarışmada "Hacı Bayram-Yansıma" adlı fotoğrafıyla üçüncülüğe değer bulunan İlker Karaman 2 bin TL, "Ankara Keçisi" isimli fotoğrafıyla mansiyona değer bulunan Hamiyet İlhan 1000 TL, "Kale Sokaklarında" isimli fotoğrafıyla jüri özel ödülünü alan Ümmü Kandilcioğlu ise 500 TL ile ödüllendirildi. Jürinin sergilenmeye değer bulduğu 45 eserin sahibine de katılım belgesi verildi.

Kare Kare Ankara Fotoğraf Sergisi açıldı

Dereceye giren eserlerle birlikte toplam 50 eserden oluşan sergi de ATO Fuaye Alanı'nda açıldı. Ödül töreninin ardından konuklar fotoğraf sergisini gezdi. Sergi, 22 Ekim Cumartesi gününe kadar açık kalacak.

2'inci Kare Kare Ankara Fotoğraf Yarışması'nın bu yılki jürisi, jürisi Devlet Fotoğraf Sanatçısı Ozan Sağdıç, Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Tuğrul Çakar, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü, Fotoğrafçılık ve Grafik Anabilim Dalı'ndan Yrd. Doç. Dr. Tuğba Taş, Anadolu Ajansı Fotoğraf Servisi Editörü Fırat Yurdakul, Gazeteci Sertaç Kantarcı, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci ve ATO Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ali Akman'dan oluştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim