Kaş Rengini açmak hiç zor değil! Bir tutam karbonat ve...

Kaş Rengini açmak hiç zor değil! Bir tutam karbonat ve...

Kaşların rengini açmak için kimyasallara para dökmeyin. Rengini her istediğiniz zaman açabileceğiniz karbonat ile iki farklı tarifi deneyebilirsiniz. İşte kaşların rengini karbonat ile açmak için iki farklı yöntem...

Koyu renkli kaşları olanlar saç rengi açtırmanın ne kadar eziyetli olduğunu iyi bilirler. Ancak artık büyük paralar dökerek kaşlarınızdan olma riskini almanıza hiç gerek yok! İşte doğal yoldan kaş rengi açmak için tarif...

Saç rengini değiştirmek yüzümüze çok daha farklı bir ifade katabilir. Özellikle açık renkli tonlar çok sevilerek kullanılıyor. Bunun yanında beyaz saçları çıkan ve görüntüsünden rahatsız olan kişiler de genel olarak saçlarını daha açık renklere boyatmayı tercih ediyorlar çünkü koyu renkler her zaman beyaz saçı kapatamayabiliyor. Hatta acemi şekilde boyama yaparsanız beyazlarınız başınıza daha büyük belalar açabilir.

Saçlar hızlı uzadığı için dipten gelen saçta beyaz hemen kendini belli eder. Bu nedenle açık renkli saçlar daha tercih edilebilir bir seçenektir. Ancak çok koyu renkli kaşlarınız varsa açık renk biraz abes durabilir.

Kaşa saç boyası sürülmez!

Bazı kişiler buna karşılık olarak saçlarını boyadıkları boya ile kaşlarını da boyuyorlar ancak aslında o boyalar yüzdeki deriye büyük zarar veriyor. Ve kaşları açmış olsa bile, kaşlarınızı kaybetme riskini bile barındırıyor. Çünkü kaşlar çok hassas yapıdadırlar.

Bu nedenle sürekli yüzünüze kimyasal sürmek yerine boyamak gerektikçe mutfaktan alacağınız iki malzeme ile kaşlarınızı nasıl açabileceğinizi aktarıyoruz. İki farklı tariften hangisi daha makul ise onu yapabilirsiniz. Etki konusunda birbirlerinden herhangi bir farkları yok. Ancak ortak malzemeleri karbonat...

Limon ile birleştirin

Karbonattan bir tatlı kaşığı alıp üzerine de bir tatlı kaşığı kadar limon dökün. Bunu da güneşli bir günde yapmaya özen gösterin. Sonrasında 50 ya da 60 dakika kadar bekletip yıkayın. Farkı hemen göreceksiniz.

Hindistan cevizi yağı...

Diğer bir yöntem ise hindistan cevizi yağı ile karbonatın birleşmesi ile yapılıyor. Karbonattan yarım çay kaşığı ve yarım çay kaşığı kadar da hindistan cevizi yağı yeterli olacaktır. İki malzemeyi birbirine karıştırdıktan sonra kaş fırçası ile, yoksa da diş fırçası yardımı ile kaşlarınıza uygulayın. On dakikalık bekleme süresinden sonra da durulayın. 

İlgili Haberler