Kaş ve Kirpiklerinizi Uzaktan Bile Fark Edilecek Derecede Etkileyici Hale Getiren Bitkisel Yağlar

Uzun ve gür kirpikler, doğal görünen gür kaşlar her kadının hayalidir. Bu yazımızda sizler için kaş ve kirpik bakımını nasıl yapmanız gerektiğini ve nasıl etkileyici hale getirebileceğinizi anlattık. Gelin o muhteşem bitkisel yağlara bir göz atalım.

Kaş ve Kirpiklerinizi Uzaktan Bile Fark Edilecek Derecede Etkileyici Hale Getiren Bitkisel Yağlar
Yayınlanma Tarihi : 23 Aralık 2020 07:30

Uzun ve gür kirpikler tüm kadınların hayalidir. Rimel sürülmesine gerek olmadan gözlerin ilgi çekici olabilmesi için kaş ve kirpiklerin görünümü oldukça önemlidir. Kirpik bakımı aslında kadınların ihmal etmesine karşın oldukça önemli olan bir durumdur. Düzenli bakım yapılarak kirpiklerin daha güçlü olmasına olanak  sağlamaktadır. 

Kirpik ve kaş köklerinin yeteri kadar beslenmemesi dökülmelere ve incelmeye yol açabilmektedir. Oldukça can sıkıcı olan bu durumla karşılaşmamak için tüketilen besinlere özen gösterilmesi tavsiye edilmektedir. Tıpkı saç köklerinin zayıflaması gibi kirpik köklerinin de zayıflamasının belli başlı nedenleri mevcuttur.

Besleyici Yağlar İle Kirpik Gürleştirme

Piyasada kirpik ve kaç güçlendirici serumlar mevcuttur. Bu serumların içeriğinde kirpik köklerini besleyecek yağlar olduğu görülmektedir. Birçok yağ kıl köklerini besleyerek güçlendirmektedir. Bu yağlar direkt olarak satın alınarak uygulanabileceği gibi piyasada olan serumlarda kullanılabilmektedir. Bu tarz serumları kullanırken dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar mevcuttur. Ürünün düzenli kullanılması gözle görülür bir fayda sağlamaktadır. Bunun yanı sıra uygulama esnasında yağın göz içine kaçırılmaması gerekmektedir.

Gece uyumadan önce kullanılması tavsiye edilen yağlar pamuklu bir çubuk yardımı ile uygulanmalıdır. Kirpik diplerine en iyi şekilde nüfuz etmesi gereken yağlar günde bir kez uygulanmalıdır. Haftanın her günü temizlenmiş olan kirpiklere uygulanması gerekmektedir. Bazı durumlarda kullanılan yağ alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Böyle bir durumla karşılaşılması halinde ürünün kullanımı sonlandırılmalıdır.

Bilinçli Kullanım

Kaş ve kirpik bakımı için kullanılan belli başlı yağlar mevcuttur. Bu yağlar hint yağı, badem yağı ve e vitaminidir. Bu yağlar kıl köklerini en iyi şekilde beslediği için sıklıkla tercih edilmektedir. Bu yağların kullanılması kişinin kendi kirpiklerinin daha gür olmasına olanak sağlamaktadır. Kullanım sonrasında kişi var olan kirpiklerinde aşırı bir uzama göremeyecektir. Kirpiklerin kendi boyu ve yoğunluğu ile orantılı bir uzama söz konusudur.

Besleyici yağ kullanacak olan kişiler bu yüzden aşırı bir beklentiye girmemelidir. Örneğin kısa fakat gür kirpiklere sahip bir kişinin kirpiklerinde aşırı bir uzama söz konusu olmayacaktır. Besleyici yağlar kullanmak kirpikleri güçlendirerek daha sağlıklı olmasını ve dökülmesini engellemektedir. Bilinçli kullanım ile kirpiklerin dökülme oranı minimum seviyeye indirilmektedir.