Kayısı ve inciri kaynatıp gece içerseniz o sorunu geçiriyor!

Kayısı ve inciri kaynatıp gece içerseniz o sorunu geçiriyor!

Özellikle kadınların işini kolaylaştıracak bu uygulama ilaç görevi görüyor! Faydasını duyunca gerçekten çok şaşıracaksınız

GEREK KAYISI GEREKSE İNCİR EN SEVDİĞİMİZ MEYVELERDEN YAŞ OLARAK TÜKETİLEN BU İKİ MEYVE KURU OLARAKTA TÜKETİLİYOR.

BU İKİ YİYECEK DOĞAL İLAÇ GÖREVİ GÖREBİLİYOR.

ÖZELLİKLE SİNDİRİM SİSTEMİ ÜZERİNE OLUMLU ETKİLERİ OLDUĞU TESPİT EDİLEN BU İKİ BESİNİN FAYDALARINDAN MUTLAKA YARARLANMALISINIZ

Kabızlık bazen gerçekten can sıkıcı bir probleme dönüşebiliyor. Yediğimiz içtiğimiz ürünler bağırsak hareketlerimize zarar verdiğinde sindirim zorlaşıyor ve kabız oluyoruz.

Kabız ilaçlarına sarılmadan önce evde deneyebileceğiniz bazı alternatif yöntemlerle kabızlık probleminden kurtulabilirsiniz.

İşte Sırasıyla herkesin bilmesi gereken faydalı bilgiler


“Günlük 2.5-3 litre su tüketmeye özen gösterilmelidir” tavsiyesinde bulunan Hilal Mutlu şu bilgileri verdi: “Herhangi bir sağlık probleminiz yok ise; rezene, yeşil çay, papatya ve anason çayını günde 2 fincan içmeye çalışın.

Magnezyumdan zengin besinler bağırsak hareketlerini hızlandırır, özellikle ıspanak, marul, kereviz, taze fasulye, salatalık, fındık, badem magnezyum içermektedirler ayrıca her gün içilen 1 adet maden suyunun yine magnezyum içeriğinden dolayı kabızlığa faydası olacaktır.

Eğer uzun zamandır bu sıkıntıyı çekiyorsanız; 2 adet kuru incir, 2 adet kuru kayısı, 2 adet kuru eriği ufak ufak doğrayıp, 1.5 çay bardağı suyla haşlayın. Daha sonra içine 1/2 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı keten tohumu ekleyerek robottan geçirin. Bu karışımdan sabah aç karnına 2 su bardağı ılık su ile 1 tatlı kaşığı kadar tüketebilirsiniz. 

Bir başka öneri de ;  Gün içindeki su tüketimi sindirim sisteminin sağlıklı çalışması için çok önemli, 2 adet kuru kayısı ve 1 adet cevizi gece boyunca suda bekletin. Ertesi sabah bu besinleri içinde beklettiğiniz su ile birlikte tüketin.