Kaynatıp 1 fincan içmek şıp diye bitirir. İşte Grip ve Nezle Düşmanı Olan, Kış Çayları

Kaynatıp 1 fincan içmek şıp diye bitirir. İşte Grip ve Nezle Düşmanı Olan, Kış Çayları

Kışın yüzünü göstermesi ile birlikte birçok kişi yataklara düştü. Grip ve nezle ile gelen kış, hayatı çekilmez kılabiliyor.

Kışın bu hastalıklardan korunmak için ilaçlarlar kadar etkili kış çayları vardır. Kış çayları tüketerek düzenli beslenmemize ve bağışıklığımıza da dikkat ettiğimiz zaman, grip ve nezle çok uzağımızda olacaktır. İsterseniz bu kış çaylarına ve tariflerine bir göz atalım

Zencefil Çayı

Zencefil çayı size rahatlama hissi verecektir. Zencefil çayı, boğazdaki enfeksiyonları yok edici özelliğe sahiptir. Boğaz enfeksiyonuna ve hastalıklarına karşı adeta kalkan görevindedir.

Papatya Çayı

Papatya çayının çok önceden beri tıbbi amaçlarda kullanıldığını hepimiz duymuşuzdur. Ağrıların ilacı olan papatya çayı, tam bir enfeksiyon düşmanıdır. Yapılan araştırmalar ile enfeksiyonu yok ettiği kanıtlanmıştır. Daha rahat ve ağrısız uyku için de tercih edilmelidir.

Tarçın Çayı

Güzel tadı ve aroması ile hem lezzetli bir çay hem de anti bakteriyel özelliğe sahip bir çaydır. Çin’de soğuk algınlığı durumlarında akla ilk olarak tarçın gelir. Bitki çaylarına ve siyah çaya eklenerek de tüketilebilir. Boğaz ağrısı, soğuk algınlığı ve nezle için oldukça faydalıdır.

Nane Çayı

Nane çayı, iltihabı önleyici etkiye sahiptir. Tüketildiğinde boğazda yumuşama ve daha kolay yutkunmanızı sağlayacaktır. Taze nane yapraklarını 1 bardak suyun içerisinde demleyerek bu çayı elde edebilirsiniz. İsterseniz hazır nane çaylarını da tüketebilirsiniz.

Adaçayı ve Ekinezya Çayı

Adaçayının faydasını hepimiz biliyoruzdur. Yutak ağrısında ve boğaz enfeksiyonuna oldukça faydalıdır. Adaçayı ekinezya çayı ile birleştiğinde daha da faydalı olmaktadır. Bu ikilinin karışımı, boğaz ağrısında kullanılan lokal antiseptik ilaçlardan çok daha faydalıdır.

Grip ve nezle gibi durumlarda mutlaka istirahat etmelisiniz. İstirahat, dengeli beslenme ve kış çayları ile daha kısa sürede iyileşeceksinizdir.

ULUSALPOST.COM

İlgili Haberler