Kaynattığınız Ihlamura bir tutam kekik atıp için o sorunu bitiriyor ve..

Kaynattığınız Ihlamura bir tutam kekik atıp için o sorunu bitiriyor ve..

Ihlamurun kekikle birleşmesi durumunda harika bir etkisi ortaya çıkıyor! Öğrendiğinizde gerçekten çok şaşıracağınız bilgiler!

Kış aylarındaki soğuk algınlığı ve grip olmak üzere bir çok hastalığa iyi gelen ıhlamur doğal bir içecek.

Hoş kokusu ve kendisine hoş tadıyla ıhlamur vücudumuza bir çok faydalar sağlamakta. Ihlamuru her gün çocukluğumdan itibaren günde 1 fincan tüketmeye özen gösteriyorum

Hazır marketlerde paket içinde satılan poşet çay şeklinde olanları değilde kendim kaynatarak sağlamış olduğum ıhlamuru tercih ediyorum

sizlere de açıkçası böyle kullanmanızı öneririm. Peki önce bilmeyenler için biraz ıhlamurun faydalarından bahsedelim mi?

İşinize yarayacağınızı düşündüğüm bazı bilgiler var: Ihlamuru kaynatırken bir tutam kekik mutlaka eklemelisiniz. Ardından fincana ıhlamuru boşalttıktan sonra bir çay kaşığı doğal bal eklerseniz bakın ne gibi faydaları var. Gerçekten  çok şaşıracaksınız

İŞTE IHLAMURUN FAYDALI OLDUĞU RAHATSIZLIKLAR:

Grip ve Nezleye Karşı Ihlamur: Ihlamur kış aylarında meydana gelen soğuk algınlığından ve yaygın salgın hastalıklardan korunmak ve bu hastalıkların tedavileri için tüketilmektedir. Daha fazla verim almak için ıhlamura bal ve limon eklenebilir.

Ihlamur Öksürüğe İyi Gelir: Ihlamur, üşütmeden kaynaklanan öksürüğü yatıştırıcı özelliği vardır. Düzenli olarak ve sıcak tüketildiğinde öksürüğe neden olan bakteri ve mikropları vücuttan atar ve solunum yollarında öksürükten dolayı meydana gelen tahrişleri giderir.
 

Stresi Giderir: Ihlamurun sinir sistemi üzerinde de ciddi katkısı vardır. Hazırlanan ıhlamur çayının içerisine karanfil atıldığında sinir üzerinde daha fazla etki gösterir ve sakinleştirici özelliği vardır. Böylece genel anlamda sinir sistemlerini olumlu yönde etkiler ve stresten kaynaklanan kötü düşüncelerden bünyeyi korur.

Cilt Sağlığına Ihlamurun Faydası Vardır: Ihlamurun hastalıların yanında gözlere de faydaları vardır. Kaynatılan ıhlamur yapraklarından elde edilen su, pamuk yordamıyla gözlerin üzerine konur. Bu işlem yapılırken gözlerinizi kapatmanız gerekir. Bu uygulama sayesinde hem gözlerin dinlenmesini sağlamış olursunuz hem de göz kapaklarının kenarlarında oluşan bakteri veya çapakların temizlenmesini sağlamış olursunuz.

Ihlamur Cilt Lekelerini Giderebilir: Yukarıda anlatılan bütün bu özelliklerin yanında ıhlamur cilt hastalıkların karşı da iyi gelir ve çok fazla çeşidi olan hastalıklara karşı kısmen tedavi amaçlı olarak kullanılır. Cilt lekelerine de faydalıdır. Bunun için ıhlamur yaprakları yumuşayıncaya kadar kaynatılır ve lekelerin üzerine uygulanır. Zamanla bu lekeleri çıkaracağını göreceksiniz. Ihlamur bunun yanında ciltte yaşlanmadan dolayı meydana kırışıklıkları giderebilir.

BİLGİLER hoşunuza gittiyse ıhlamur hakkında arkadaşlarınızın bilgilenmesi için bu içeriği onlarla paylaşmayı ihmal etmeyin