Kekik ve Zeytin Yaprağının Bağışıklık Güçlendirici Özellikleri. Kaynatılıp daha sonra içilirse...

İnsanların bağışıklıklarının zayıflamasıyla birlikte pek çok hastalık ortaya çıkmaktadır. Giderek artan Covid-19 salgını nedeniyle insanların vücut savunma sistemlerini geliştirecek çözümlere ihtiyaç duydukları görülmektedir.

Kekik ve Zeytin Yaprağının Bağışıklık Güçlendirici Özellikleri. Kaynatılıp daha sonra içilirse...
Yayınlanma Tarihi : 05 Aralık 2020 20:36

Bu kapsamda daha yoğun ilgi görmeye başlayan ve önemli katkıları olduğu bilinen zeytin yaprağı ile kekiğin faydalarına değineceğiz.

Çeşitli rahatsızlıklara karşı vücutlarının savunma sistemini güçlendirici yöntemleri araştıran kişilerin çözümleri alternatif tıpta bulduklarına dikkat çekmekteyiz. Buna göre aktarlarda yer alan çeşitli bitkilerden faydalanmak isteyen kişilerin tercihi kekik ve zeytin yaprağından yana olmaktadır.

Doktorlar tarafından kabul gören bu iki bitkinin insan vücudundaki iltihapları azalttığına dikkat çekilmektedir.

Konu ile ilgili olarak Koray Özkılıç tarafından yapılan açıklamada Çinlilerin atasözüne yer verilerek, insanların hasta olduğu için rahatsızlık yaşamadıkları, rahatsızlık yaşadıkları için hasta olduklarına değinilmiştir. Buna göre zeytin yaprağı ve kekik ise bağışıklığı güçlendirecek iki önemli silah haline gelmektedir. Kekik çeşitlerinin çok olduğuna değinen Özkılıç açıklamasında Covid-19 salgınından sonra taleplerin arttığını vurgulamıştır.  Daha güçlü bir savunma elde etmek isteyen kişilerin zeytin ağaçlarından ve kekikten faydalandıkları görülmektedir.

Zeytin çekirdeğinin ve yapraklarının içerisinde bulunan Oleuropein ve Karbakol isimli maddelerin Covid-19'a karşı etkili bir savunmayı meydana getirdiği belirtilmektedir. Ülkemizde pek çok kekik çeşidi olduğu vurgulanırken, her türün farklı faydalarının bulunduğuna dikkat çekilmektedir. Ancak bazı rahatsızlıkları bulunan kişilerin tüketirken dikkatli olmaları önerilmektedir.

Tansiyon Hastaları Dikkat!
Kekiğin çeşitli faydalarına değinmekte olan Özkılıç, tansiyon hastalarının ise dikkatli kullanması gerektiğini vurgulamıştır.

Kekik bir yandan bağışıklığı güçlendirirken, diğer yandan ise zayıflatıcı özelliğe sahiptir. Bu sayede vücut savunmasını artırmak isterken, kilo sorunlarından kurtulmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Tedavi edici özelliklere sahip olan bitkiler arasında yer alan kekiğin karaciğeri koruduğu bilinmektedir. Hastalıklardan korunabilmek için düzenli olarak tüketilen kekiğin faydası bir hayli fazla olacaktır.

Uzman doktorlarınıza danışarak ve mevcut hastalıklarınızı çekinmeden belirterek kekik ve zeytin yaprağını ne şekilde kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bu sayede tekrar edebileceğiniz süreler hakkında bilgi sahibi olmanız mümkün olacaktır. İçeriğinde bulunan maddelerin vücut sağlığınız ve bağışıklık açısından değer kazanması için dikkatli ve ölçülü biçimde kullanmaya özen göstermelisiniz.

Bu siteden Ulusalpost.com Aktif link verilmeden alıntı yapılamaz

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.