Kekik yağının bir damlasının bile o sorunu bitirdiği tespit edildi!

Kekik yağının bir damlasının bile o sorunu bitirdiği tespit edildi!

Kokusu keskin kekik yağının mucizesini bilim insanları ortaya çıkardı meğer bir damlası bile virüsleri yok etmeye yetiyormuş

Faydaları saymakla bitmeyen Kekik yağıyla ilgili yapılan bir araştırma ezberleri bozdu. Kekik yağının bir damlası bile virüs savar etki gösteriyormuş.

Dünyanın sayılı Üniversitelerinden olan Zürih üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmada kekik yağının içinde carvacrol hammaddesinin Koronavirüse karşı etki ettiği ve bir çok rahatsızlığa iyi geldiği ortaya çıkarıldı.

46 Üniversite tarafından yapılan araştırmalarda Zürih Üniversitesi tarafından yapılan araştırmayı doğrular nitelikte..

Uzmanlar yptığı açıklamada kekik yağı özgünde carvacrol hammadesi bulunduğunu belirterek bu maddenin virüs savar etkisi olduğunu belirterek iyileştirici özellikleri bulunur açıklamasında bulundular.

Kekik bugüne dek ağrı kesici gibi özellikleriyle bilinirdi...

Zürih Üniversitesinden bilim insanları bu yağın antimikrobiyal etkisi nedeniyle mikropları hızlı bir şekilde ortadan kaldırdığını açıklayarak bağışıklık sistemini güçlendirip virüslerin DNA zincirlerini parçaladığını açıkladılar

Kekik Yağının bilinmeyen diğer faydaları ise Solunum yolu rahatsızlıklarına iyi geliyor. Yaraların iyileşmesini hızlandırıyor ve dipraksi tedavisinde koruma sağlıyor. 

Sindirim sistemine iyi gelen kekik yağı kanser oluşumuna da engel olmakta.

Kalp krizi riskini de azaltan kekik yağının sadece 1 damlası bile şifa sunmaya yetiyor...

En Yeniler