Kelle Paça yerine içilmesi gereken çorba meğerse buymuş...

Kelle Paça yerine içilmesi gereken çorba meğerse buymuş...

Doğal ve sağlıklı diye tükettiğimiz besinler sandığımız kadar masum olmayabilir. Kolajen deposu ve eklemlere iyi geliyor diye içilen paça çorbasının bilinmeyenleri..

Bilim insanlarının yaptığı araştırmalar alternatif tıpta yeni gelişmeleri ortaya çıkardı. Faydalı diye yiyip içtiğimiz besinlerle ilgili öğrendiklerinizden sonra beslenme düzeninizi değiştireceksiniz.

İşte o araştırmaya göre ölçülü tüketilmesi gereken besin türleri:

  • Fazla içilen paça çorbası tüketimi karaciğerlere zarar veriyor: paça çorbasının aşırı bir şekilde tüketilmesi ise karaciğere ve böbreklere zarar verdiği ortaya çıktı. Eski bir gelenek olarak eklem ağrılarında içilen paça çorbasının içeriğinde yer alan kolajen, eklem ağrılarına ve kırıklara iyi gelse bile fazla tüketilmesi halinde böbreklere ve karaciğerleri olumsuz yönde etkiliyor.
  • Morina balığı: Morina balığından elde edilen peptitlerin iyileştirici özelliğinden bahseden uzmanlara göre günlük hayatta sık sık morina balığı tüketilmeli. Kuzey bölgesinde görülen Morina balığının derisinden elde edilen aminoasit özelliğine sahip kolajen peptitler eklem ağrılarına iyi geliyor.Kireçlenmede ana sorun olan kıkırdıklar ve eklemler için tedavi edici özelliği bulunan morina balığı içinde yer alan kolajen peptitler doğrudan kıkırdaklara etki ediyor. Morina balığı tüketimi ile kireçlenmeye bağlı eklem ağrılarından kısa sürede kurtulmanız mümkün.


Doğal olan her şey sağlıklı değil!

Doğal olan her şey sağlıklıdır inanışın gerçeği yansıtmadığını, bunun yanlış bir inanış olduğunu belirten uzmanlara göre doğal kolajenler de vücut için oldukça sakıncalı! 

Vücudun kendi yarattığı kolajenin faydası var ama dışarıdan alınan kolajenler çok büyük olmasından dolayı parçalanması ve sindirilmesi zor.

İlgili Haberler