Kemik Suyundan Yapılan Çorbaya Bir tutam Ekleyip İçin O sorun geçiyor ve de..

Kemik Suyundan Yapılan Çorbaya Bir tutam Ekleyip İçin O sorun geçiyor ve de..

Kelle Paça kadar Sevilen Kemik Suyundan yapılan çorba harikalar yaratıyor. Faydalarıyla şaşırtıyor.

Kemik Suyu Çorbasının şifa deposu olduğu ortaya çıktı. Kemik Suyu Çorbası oldukça faydalı olduğu gibi lezzetine de doyum olmuyor.

Uzmanlar çocuklarımıza kemik suyu çorba vermenin büyüme ve gelişimlerine katkı sağladığını belirtiyorlar.

Özellikle Kemiğin iliğinin harika bir şifa kaynağı olduğu biliniyor.

Son derece lezzetli olan kemik suyu çorbası PEKİ ne gibi faydalara sahip..

İşte uzmanların vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda kanıtlanan yararları:

Arkadaşlarınızın bilgilenmesi adına onlarla paylaşabilirsiniz:

Uzun uzun pişirilerek içerisindeki tüm vitamini ve minerali suyuna bırakan kemikleri uzmanlar özellikle kas sistemi zayıf olan hastalara öneriyor.

İçerdikleri ilik insan vücudundaki ilik ile aynı olduğundan kemiklerin güçlenmesini destekler. Uzmanlar gelişim çağındaki çocukların, ergenlerin ve hamilelerin düzenli tüketmesini tavsiye eder. Kemik suyu ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan kemik erimesini önler.

- İleri yaşlarda sıklıkla görülen kemik hastalıklarını önlemek için günde bir bardak kemik suyu içilmelidir. Kemik suyu kolajen, glutamin ve prolin gibi maddeler içerir. Bu maddeler insan vücudunda da vardır fakat bazı nedenlerden dolayı oranları azalır ve ciddi sağlık sorunlarına neden olur. Ancak kemik suyu düzenli tüketimi bu oranı dengeler.

- Bazı hastalıklar, ilaçlar ve besinler sinir sistemindeki zararlı toksinlerin oranını artırarak birçok hastalığın ortaya çıkmasına neden olur. Ancak kemik suyu içerdiği mineraller sayesinde bu durumun yaşanma riskini azaltır.

Ayrıca beyin sağlığı içinde birebir faydalı besinlerden biridir. Antioksidan özelliği olan kemik suyu, uykusuzluk ve yorgunluk gibi rahatsızlıklara yakalanma riskini azaltır.

- Uzmanlar kemik suyunu, gelişim çağındaki çocukların, hamilelerin ve kemikleri kırılan hastaların tüketmesi gereken besinlerden biri olduğunu belirtiyor.

- Amino asit bakımından da zengin olan kemik suyu cilt dokusunu da koruyarak, yaşlanmayı ve leke oluşumunu engeller. Cilt derisi altındaki dermis tabakasında yaşan deformasyonu yeniler.

- Bağırsakların ve midenin iyi çalışmasını destekleyerek; hazımsızlık, şişkinlik ve kabızlık gibi sağlık sorunlarını önler.

Kaynak: Yasemin.com

İlgili Haberler