• BIST 102.715
  • Altın 224,296
  • Dolar 5,2843
  • Euro 5,9542
  • İstanbul 6 °C
  • Ankara 2 °C
  • İzmir 7 °C

Kepez Devlet Hastanesi, Sütçüler Bölgesini Ticaret Merkezi Haline Getirdi

Kepez Devlet Hastanesi, Sütçüler Bölgesini Ticaret Merkezi Haline Getirdi
Yapımı tamamlanan Kepez Devlet Hastanesi, Sütçüler bölgesini önemli bir ticaret merkezi haline getirdi.

Yapımı tamamlanan Kepez Devlet Hastanesi, Sütçüler bölgesini önemli bir ticaret merkezi haline getirdi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hastanenin büyük bir hayalin ve emeğin eseri olduğunu söyledi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2009'da göreve geldiğinde birçok mahalleyi kapsayan Sütçüler bölgesinde yoğun bir gecekondu yapılaşması vardı. Tütüncü, belediye-vatandaş işbirliği ile bölgede kentsel dönüşümü gerçekleştirmek için ilk olarak bölgenin mülkiyet problemlerini çözdü ve kat artışını getiren imar planı çalışmasını yaptı. Daha sonra ise bölgede kapalı olan imar yollarını hizmete açtı.

Hastane yatırıma lokomotif oldu

Başkan Hakan Tütüncü, devlet hastanesi yatırımının yapılmasını sağlayarak bölgeye ciddi bir değer kazandırdı. Sağlık Bakanlığı'nın, TOKİ eliyle belediyenin 49 dönümlük arsası üzerine inşa ettiği 388 yataklı Kepez Devlet Hastanesi, bölgede inşaat yatırımını hızlandırdı. Yapım maliyeti yaklaşık 200 milyon TL olan devlet hastanesi yatırımının ardından bölgede site tarzı konutlar ve iş merkezleri inşa edildi.

Hastanenin çevresinde onlarca dükkân açıldı

Türkiye'nin ilk dijital sağlık kuruluşu olan Kepez Devlet Hastanesi'nin çevresinde sağlık, yiyecek, içecek sektöründe onlarca dükkân açıldı. Yeni dükkânların hizmet vermeye başlamasıyla bölgeye önemli ticari hareketlilik geldi. İlçenin istihdamına ve ekonomisine katkı sağlayan hastane çevresindeki dükkânların esnafı, bir dernek altında da birleşti.

Devlet ve özel sektör eliyle yapılan okullar, hastane yerleşkesindeki Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği hizmet binası, onkoloji merkezi yatırımları da bölgeyi önemli bir ticaret merkezi haline getirdi.

"Hastane, büyük bir hayalin ve emeğin eseri"

Kepez Devlet Hastanesi yatırımının, büyük bir hayalin neticesinde gerçekleştiğini ifade eden Başkan Hakan Tütüncü, "Büyük hayallerin gerçekleşmesi için çok fazla emek sarf ettik. Sarf ettiğimiz emekler neticesinde Sütçüler bölgesinde güzel bir tesisi meydana geldi" dedi.

Hastanenin bölgeye katkısının çok fazla olduğunu söyleyen Başkan Tütüncü, "Hastane yatırımıyla bölgede büyük iş merkezleri, konutlar, esnaf dükkânları meydana geldi. Hemşehrilerimizin arsaları değer kazandı. Ticari ve sosyal hayatta hareketlilik oldu. Bunların hepsi bölgemiz açısından bir kazanç" diye konuştu.

"Kamu yatırımları ticari hayatı canlandırıyor"

Bölgeye eğitim yatırımı da yapıldığını belirten Başkan Tütüncü, "Milli Eğitim Bakanlığımızın yaptığı ve Türkiye'nin en iyi İmam hatip ortaokullarından biri olan Nebi Güney Ortaokulu da bölgede. En iyi diyorum zira burada çok büyük başarılar elde edildi. Bu okul 4 bin kadar öğrencimize hizmet veriyor. Antalya'nın dört bir yanındaki anne ve babalar, çocuklarını bu okula göndermek için can atıyor. Hastane yerleşkesinin hemen yanı başında güzel bir eğitim ve öğretim faaliyeti yapan başarılı bir kolejimiz de var" dedi.

Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Kolejler, nitelikli eğitim kurumları, sağlık tesisleri Sütçüler bölgesinde ticari hayatı canlandırıyor. Bu nedenle ilçemiz açısından kamu yatırımları çok önemli. Daha fazla kamu yatırımı getirip daha fazla iş yapmanın gayretin içerisindeyiz."

Kepez Devlet Hastanesi, Sütçüler Bölgesini Ticaret Merkezi Haline Getirdi

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim