10 yaş gençleşin! Kırışıklıklarınızı ortadan kaldıracak ev yapımı doğal krem!

Bu karışımla birlikte 10 yaş gençleşebilirsiniz. Kırışıklıktan eser kalmayacak! İşte kırışıklıkları ortadan kaldıracak ev yapımı doğal krem...

10 yaş gençleşin! Kırışıklıklarınızı ortadan kaldıracak ev yapımı doğal krem!
Yayınlanma Tarihi : 17 Mart 2023 11:37

Doğallığa önem veriyorsanız, tam size göre bir tarifimiz var. Evinizde kolayca bulabileceğiniz malzemelerden elde edeceğiniz bu tarifle, kırışıklıklarınızı yok edeceksiniz. Hem daha yavaş yaşlanacaksınız hem de cildiniz ışıl ışıl parlayacak.

Evde kırışıklıklardan nasıl kurtulurum? sorusunun yanıtını arayanlar toplanın! Cevabını biz veriyoruz. Cildinizdeki yaşlanma belirtilerini bir çırpıda silip atacak bir tarifle sizi buluşturuyoruz. Malzemeleri hazırlayıp hemen yola koyulalım!

KIRIŞIKLIKLARI ORTADAN KALDIRACAK EV YAPIMI DOĞAL KREM

Gerekli malzemeler:

  • 1 portakal
  • 1 havuç
  • 6 defne yaprağı
  • 4 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

Yapımı:

Bir portakalın kabuğunu güzelce rendeleyin. Ardından rendelenmiş kabukları bir cam kaseye alın. Bir havucun kabuklarını soyun ve onu da rendeleyip kaseye ilave edin. 6 defne yaprağını küçük küçük parçalara ayırarak portakal kabuğunu koyduğunuz kasenin içine ilave edin. Üzerine 1 yemek kaşığı hindistan cevizi koyun. 4 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin. Ardından bir tencerenin dibine tül koyun ve üzerine karışımın bulunduğu kaseyi koyun. Kaseyi geçmeyecek kadar su ilave edip ocakta kaynatın. Orta ateşte 40 dakika kadar pişirmeniz yeterli olacaktır. Hafif soğuttuktan sonra süzgeçten geçirip bir cam kaseye alın. Soğuyana kadar buzdolabında bekletin.