ATV sunucusu Müge Anlı, Şaban Vatan'a dava açmıştı: Rabia Naz kazandı

ATV’de yayımlanan “Müge Anlı ile Tatlı Sert” programını sunan Müge Anlı, Rabia Naz vakasını ele almış sonrasında ise dosya kapatılmıştı. Müge Anlı ardından da kendisini suçlayan Şaban Vatan'a dava açmıştı. O dava kabul edilmedi

ATV sunucusu Müge Anlı, Şaban Vatan'a dava açmıştı: Rabia Naz kazandı
Yayınlanma Tarihi : 04 Haziran 2023 21:46

ATV sunucusu Müge Anlı beklemediği bir yargı şoku yaşadı. Açtığı 1 TL'lik dava mahkeme tarafından kabul görmedi ve davayı kaybetti. Müge Anlı'nın dava açtığı acılı baba ise Cumhuriyet.com.tr muhabirlerine açıklamalarda bulundu:

Türkiye günlerce 12 Nisan 2018’de Giresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli şekilde yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ı konuştu. Babası kızının intihar etmediğini “öldürüldüğü”nü iddia etti. O dönem ATV’de yayımlanan “Müge Anlı ile Tatlı Sert” programını sunan Müge Anlı, Rabia Naz vakasını ele almış ancak iddiaya göre “Yukarıdan gelen” talimatla konu kapatılmıştı. 

Baba Şaban Vatan’a kanıtları gizlemekle suçladığı Müge Anlı tarafından 2021’de 1 TL’lik manevi tazminat davası açılmıştı. İstinafa taşınan dava reddedildi. 

‘SAVCILIKTAN GİZLİYOR İDDİASI’

Davanın sonucuna ilişkin Cumhuriyet’e konuşan baba Vatan şöyle dedi:

“Dava zaten ilk görüldüğünde reddedilmişti, avukatları istinafa başvurdular. Şimdi istinaftan da ret kararı geldi. Açılan 1 liralık tazminat davası insanı aşağılayan şekilde yapılmış bir davranıştır. Amacı ise beni haksız duruma düşürerek hakkımda yargılama süreci başlatacaktı. Elinde kanıt olduğu halde savcılıktan gizliyor olmasına rağmen hakkında bir soruşturma başlatılmadı. Bu ülkede bir adaletin olduğu hissedilmesi gerekiyorsa kızımın dosyasındaki tüm detaylar yeniden ele alınmalıdır.”