Beyaz sirke ile çözemeyeceğiniz şey yok gibi bilinmeyen temizlik tüyoları

Sirke doğal bir mucize olmasının yanı sıra doğal da bir temizlik ürünü.

Beyaz sirke ile çözemeyeceğiniz şey yok gibi bilinmeyen temizlik tüyoları
Yayınlanma Tarihi : 15 Kasım 2022 03:57

Sirke ile temizlik yapmayı alışkanlık haline getirseniz iyi olur. Hem gereksiz kimyasallara para vermemiş olacaksınız hem de evinizi daha temiz hale getireceksiniz. Sirke uzun yıllardır bilinen en doğal mucizelerden biri. Temizlik konusunda da sirkenin bilinmeyen çok sayıda kullanım alanı bulunuyor.

Dikkat etmeniz gerekense sofralarda kullanılan sirke yerine beyaz sirkeyi tercih etmeniz.

Peki beyaz sirke ile nereler temizlenebilir?

Beyaz sirke temizlik suyu içerisine eklenerek tüm yer yüzeylerinin temizliğinde kullanılabilir. Doğal bir dezenfektan olan ve asit içeren beyaz sirke ile banyo temizliği yapılabilir. Zararlı mikroorganizmaların ortadan kalkmasını sağlayan beyaz sirke ütü temizliği konusunda da oldukça faydalıdır.

jeshoots-com-zmnefoi3k-unsplash.jpg

Sabah.com.tr'nin aktardığına göre; Evin her yerinde temizlik ve hijyen sağlama amacıyla kullanılabilir, Çamaşır ve bulaşık makinesi temizlemede, Fayans, laminat ve ahşap dahil sert yüzeylerde, Beyaz sirke cilt temizliği için de kullanılır.

EVİN BEREKETİ ARTAR

Bir başka sirke mucizesi de evin bereketini artırıyor olmasıdır. Evdeki negatif enerjiden kurtulmak içinde sirkenin mucizesinden yararlanabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili de Milliyet.com.tr'de bir içerik yayınlanmış. Yayınlanan bu içerikte sirkenin evdeki kötü enerjiyi yok ettiğinden söz ediliyor.

Evi sirkeli su ile silmenin en büyük faydası evdeki kötü enerjiyi uzaklaştırmasıdır. Bunun yanı sıra çıkmayan lekelerde sirkeli su ile rahat bir şekilde çıkarılabilir. Cam ve fayans yüzeylerinin daha temiz görünmesi içinde sirkeli su önerilmektedir.

ODAYA SİRKELİ SU KOYUN

Odaya sirkeli su koymanın da bazı kaynaklara göre yararları olduğu söylenir. Mynet tarafından da bu öneri paylaşılmış. 

salt-2618769-960-720.jpg

Cam bir bardak içerisine bir tatlı kaşığı tuz koyup yarıya kadar sirke doldurun. Aynı oranda su koyarak üstünü tamamlayın. Bu karışımı evinizde özellikle de görünmeyen bir köşeye koyun. 24 saatten sonra evinizdeki tüm negatif enerji bu suya çekilecek ve evinizin enerjisi temizlenecektir. Ayrıca bu karışım evdeki nazarı da yok edecektir. 

Hayatımızda büyük bir yer tutan sirke aslında başlı başına bir mucize. Çok sayıda kişi sirkenin mucizelerinden habersiz yaşıyor.

towfiqu-barbhuiya-ho-p7qlbewk-unsplash.jpg

Peygamber efendimiz de sirke mucizesine yüz yıllar önce dikkat çekmişti

Peygamber Efendimiz (sas) birkaç hadîs-i şeriflerinde sirke hakkında (üzüm veya elma ayrımı yapmadan) oldukça iltifatkâr ifadelerde bulunarak, sirkeye dikkatleri çekmiş ve; "Sirke ne güzel katıktır. Allahım! Sirkeyi bereketlendir.

Sirke yeryüzündeki doğal ve mucizevi nimetlerden biridir.