Bu besinlere sofranızda mutlaka yer açın! Unutkanlığı engelliyor

Bazı besinlerin unutkanlığa iyi geldiği biliniyor. Unutkanlık gerçekten de büyük bir sorun..

Bu besinlere sofranızda mutlaka yer açın! Unutkanlığı engelliyor
Yayınlanma Tarihi : 01 Mart 2022 16:50

Unutkanlık gerçekten de ciddi bir problemdir. Unutkanlık birden bire başlamaz ancak kendini belli eder. Örneğin sıkça unutkanlık belirtileri arasında özel günleri unutmak yer alır.

Öyle ki kişi sabah yemiş olduğu bir yemeği dahi hatırlamakta güçlük çekebilir.

Özel eşyaları kaybetmekte bunun en belirgin belirtileri arasındadır. Örneğin kişi telefonunu şarja takar ancak bunu unutur. 

Ocaktaki yemeği unutmak ise en tehlikeli belirtilerden biridir.

thumbs-b-c-6f2d4420733262ecb7446b9b19226130.jpg

Sık sık karşılaştığı hatta izlediği bir film  veya dizideki insanların adını da unutanlar olmaktadır. Bunu geçin karşı komşunun adını dahi unutan kişiler olabilmektedir. Üstelik çok samimi olmalarına rağmen.

Kapının üstünde anahtar unutmak ve sohbet sırasında cümle kurmakta zorlanmakta unutkanlık belirtilerindendir. Bunlar oldukça ciddi belirtiler olup kişilerin sağlıklarına dikkat etmeleri için acil olarak bir doktora görünmelerinde fayda vardır.

Unutkanlık tedavi edilebilir bir hastalık olmasa da en azından ilerlemesi yavaşlatılabilir. Unutkanlık sorunuyla mücadele eden besinler ise herkes tarafından merak edilmektedir. Akşam gazetesi tarafından yayınlanan bir haberde unutkanlıkla mücadelede yardımcı olacak besinler sıralandı.

İşte Unutkanlık sorunuyla mücadeleye yardımcı olan besinler..

thumbs-b-c-21a7943125a2c99d3912dff5857adeb6.jpg

B12 vitamini eksikliğinin vücutta birçok belirtisi var. Unutkanlık, hâlsizlik, dikkat dağınıklığı, ağız içi yaralar, ayaklarda uyuşma gibi problemler B12 vitamin eksikliği belirtileri arasında yer alıyor.

B12 eksikliği için vitamin almak istemiyorsanız mutlaka beslenme listenizi değiştirmelisiniz. Peki, B12 hangi besinlerde bulunur?

B12 VİTAMİNİ HANGİ BESİNLERDE VAR?

Süt, yoğurt, peynir

Yumurta, balık ve kabuklu deniz ürünleri

İlgili Haberler