Derz arası kirlerini söküyor. Fayanslarınızı bembeyaz yapacak doğal karışım

Fayans aralarını bembeyaz yapan yöntem! Ne ovalama ne de kimyasal gerekmiyor. Kimyasal ürün kullanmadan "doğal" malzemeler kullanarak derz dolgusunun nasıl "etkili" şekilde temizleneceğini paylaşacağımız bu temizlik sırrı sayesinde öğreneceksiniz

Derz arası kirlerini söküyor. Fayanslarınızı bembeyaz yapacak doğal karışım
Yayınlanma Tarihi : 02 Nisan 2023 01:40

Fayanslar nasıl temizlenir fayanslar nasıl parlar. Bir çok ev hanımının sorunu belki de fayansların aralarının temizliği ayrıca çok kötü görünürler öyle siyah siyah bakalım fayans aralarını temizlemek için neler yapabilirmişiz


Hanımların bir numaralı dertlerinden birisidir. Aslında en can sıkıntısı olan konudur. Deterjan kullanmak geçici bir çözüm gibi görünse de kısa süre sonra derzlerin aşınmasına neden olur ve derz kalmaz. Zamanla alta su sızdırır ,eviniz akar ve kalebodur veya fayanslar patlar. Uygulanabilir çözümleri geçici de olsa uygulayabiliriz .Endişe edecek bir durumda yoktur aslında. Sağlıklı yapılan derzler 15 yıl kadar dayanabilir.


Bunun en kolay çözümü renkli derz dolgusu yaptırmaktır .Gri en güzel seçenektir. Fakat beyaz derzin güzelliği de kaçınılmazdır. Artık büyük firmalar kirlenmeyen ve kararmayan derz dolgusu çıkardılar. Yenilerin sorunu yok. Tabi herkes yeni yaptıramıyor. Bu arada derz üstüne derz de yapılmaz kısa sürede kalkar .


En önemli husus da kararmanın ve derzlerin aşınmasının kaçınılmaz olduğudur.
Muhtemel çözüm yollarını maddeler halinde sıralayalım
 

Fayans temizliğinin püf noktası?

Fayansları temizlemeye başlamadan önce ilk yapacağımız işlem fayansların üzerini sıçak su ile yıkayalım. Banyonun içerisi biraz buhar olsun.

Limon suyu ve sirke:

Küf ve donmuş yağ kirleri için limon suyunu veya sirkeyi, spreyle ya da kirli alanın üzerine serperek uygulayabilirsiniz. Yumuşak bir fırça ile fırçalayıp birkaç dakika bekletmeniz daha kolay çıkmalarını sağlar.

Karbonat ve su

: Kirli yüzeylere karbonatı toz haliyle sürün. Daha sonra nemli bir sünger yada bezle ovalayın.