Domates tüketirken aklınızda bulunsun! En sağlıklı domates türü belli oldu. Hiç dikkat etmemiştik

Salkım domatesin en sağlıklı **domates** olduğu ortaya çıktı

Domates tüketirken aklınızda bulunsun! En sağlıklı domates türü belli oldu. Hiç dikkat etmemiştik
Yayınlanma Tarihi : 04 Eylül 2023 09:35

Salkım domates son yıllarda oldukça popüler hale gelmiş bir sebze türüdür. Normal domateslere göre daha uzun ve ince bir yapıya sahip olan salkım domatesler, birçok faydası ile de dikkat çekmektedir. Peki, neden salkım domates daha faydalıdır? 

İlk olarak, salkım domatesler normal domateslere göre daha fazla antioksidan içermektedir. Antioksidanlar, vücudumuzdaki serbest radikallerle savaşarak kanser gibi birçok hastalığın oluşmasını engellerler. Salkım domateslerdeki yüksek antioksidan içeriği sayesinde, tüketen kişilerin bağışıklık sistemi de güçlenir.

Bunun yanı sıra, salkım domatesler normal domateslere göre daha az su içerirler. Bu da onların daha lezzetli ve besleyici olmasını sağlar. Ayrıca, normal domateslerin aksine salkım domateslerin kabukları daha incedir ve daha kolay sindirilirler. Sindirim sistemi sorunu yaşayan kişiler için de bu sebze oldukça faydalıdır.

trusses-1336492-1280-001.jpgtrusses-1336492-1280.jpg

Salkım domatesler ayrıca normal domateslere göre daha uzun raf ömrüne sahiptirler. Bu sayede, taze olarak satın aldığınız salkım domatesleri daha uzun süre tüketebilirsiniz. Ayrıca, salkım domateslerin uzun yapısı sayesinde, normal domateslere göre daha az yer kaplarlar. Böylece, bu sebzeleri saklamak için daha az alan gerektirirler.

Kaynak: Ulusalpost.com

Etiketler :