Fatih Portakal'dan Kılıçdaroğlu'na görevi bırak çağrısı

Gazeteci Fatih Portakal sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda Kılıçdaroğlu'nun istifasını istedi

Fatih Portakal'dan Kılıçdaroğlu'na görevi bırak çağrısı
Yayınlanma Tarihi : 16 Mayıs 2023 17:38

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı'nın 14 Mayıs Seçimleri'nde elde ettiği sonuç muhalif seçmenlerin yanı sıra muhalif medyada da tepkilere neden oluyor.

Son olarak "Sözcü TV" sunucusu Fatih Portakal, seçimlerin ardından sosyal medya hesabından CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yönelik dikkat çeken bir çağrıda bulundu. Portakal, Kılıçdaroğlu'nun CHP Genel Başkanlığı'ndan en kısa süre içinde ayrılması gerektiğini, kararsız seçmeni ancak bu şekilde etkileyebileceğini ve sandığa çekebileceğini söyledi. 

Portakal, "Kılıçdaroğlu 'inanıyorum…' diyerek yıkılmadım, ayaktayım mesajı verdi. Yerinde bir hareket. Kendisine daha yerinde ve etkili olacak bir önerim var" diyerek başladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

"KAYBEDECEK NESİ KALDI Kİ?"

En kısa zamanda CHP genel başkanlığını bırakıp bağsız ve bağlantısız olduğunu açıklasın. 28 Mayıs’ta seçime öyle girsin. Zaten kazansa partisini bırakmak zorunda kalacaktı. Kaybettiğinde CHP’nin başında zaten durmaması gerekir. Hem yaş hem olası yenilgiye uğramış bir lider olarak partiyi yönetmesi mümkün olmayacaktır. Kararsız seçmeni bu şekilde etkileyebilir, insanları sandığa tekrar çekebilir. Kaybedecek nesi kaldi ki? 'Mücadelesini verdi' diye anacaktır insanlar" ifadelerini kullandı.

TGRTHABER