Günde 3 yada 4 adet kuru kayısı yedikten sonra 1 şişe maden suyu içilirse o soruna birebir

Maden suyu ve kuru kayısının pek bilinmeyen mucizesi! Deneyenlerin faydasını gördüğü gerçek

Günde 3 yada 4 adet kuru kayısı yedikten sonra 1 şişe maden suyu içilirse o soruna birebir
Yayınlanma Tarihi : 12 Haziran 2022 17:00

Kabızlık son derece ciddi bir sorundur. Bazı durumlarda şiddetli karın ağrılarına yol açabilir. Ancak üzülmeyin kabızlıktan kesin olarak kurtaran büyüklerimizin denediği bir yöntem var.

Maden suyu ile kayısı mucizesi...

Bilindiği gibi maden suyu hazımsızlık sorununa çözüm olan bir içecektir. Maden suyu ayrıca sindirim sisteminin de dostudur.

Maden suyu bağırsak sağlığı içinde iyi gelen bir içecektir.

Kabızlıktan maden suyu ve kuru kayısı sayesinde kurtulmak mümkündür. Faydaları saymakla bitmeyen kuru kayısının bağırsakları çalıştıran bir özelliği bulunduğu söylenmektedir.

NASIL YAPILACAK?

Ulusal Post'un derlemesine göre kuru kayısı ve maden suyu bağırsak hareketlerini düzene sokmaktadır. Sindirim sistemini güçlendiren bu ikiliyi gece uyumadan önce tüketmek gerekiyor.

4 Adet kuru kayısıyı maden suyunu boşalttığınız bir su bardağının içerisine ekleyin.

10 Dakika kadar bekletin.. Sonrasında suyu için.

Ardından geri kalan 4 adet kuru kayısıyı tüketin..

Sabah uyandığınızda çok daha rahat bir şekilde tuvalete çıkabileceksiniz. Ve kabızlık sorununuz da tamamen ortadan kalkmış olacaktır.

KEFİR DE KABIZLIĞA İYİ GELİYOR

Kabızlık sorununa karşın doğal mucizelerden biri olan kefirin de iyi geldiği belirtiliyor.

CNN Türk tarafından yayınlanan bir haberde kefirin bağırsak sağlığına karşın mucizelerinden bahsedildi. Bağırsak sağlığı için kefir içmeyi ihmal etmeyin. Kefir, bağırsak florasını olumlu yönde etkileyen probiyotikler için iyi bir kaynaktır ve düzenli kullanımı kabızlık probleminin oluşmasını engelleyecektir.

Bunun için 1 bardak kefirin içerisine 2 yada 3 damla limon damlatın ve için. İçeceğiniz 1 bardak kefir yine sabah uyandığınızda çok daha rahat bir şekilde tuvalete çıkmanızı sağlayacaktır. 

İlgili Haberler