Müge Anlı’dan olaylı şekilde ayrılan Arif Verimli’den zehir zemberek sözler: 21 tansiyonla mikrofonları söküp attım

Müge Anlı ile Tatlı Sert programının hocalarından Prof. Dr. Arif Verimli, birkaç ay önce yaşanan anlaşmazlıklar sebebiyle ayrıldığını açıklamıştı:

Müge Anlı’dan olaylı şekilde ayrılan Arif Verimli’den zehir zemberek sözler: 21 tansiyonla mikrofonları söküp attım
Yayınlanma Tarihi : 19 Mayıs 2023 15:29

Müge Anlı ile Tatlı Sert programının sevilen hocalarından ruh ve sinir hastalıkları profesörü Arif Verimli, programın diğer hocası adli tıp profesörü Şevki Sözen ile sorun yaşayarak programdan ayrılmıştı. Ayrılma nedeni hakkında fazla bilgi vermeyen Verimli’ye sorulan bir soru her şeyi ortaya çıkardı. Verimli, programdan ayrıldığı gün tansiyonunun 21’e yükseldiğini, mikrofonları çıkarıp attığını ve gittiğini belirtti.

14114885-728xauto.jpg

“BİR HEKİM BİR BAŞKA HEKİMİ KIRMIŞSA ARAR ÖZÜR DİLER”

Şevki Sözen ile dargın olduklarını belirten Arif Verimli son olarak bir takipçisinin "Hocam konuyla alakası hiç yok biliyorum ama sizi oyuna getirerek programdan ayrılmanıza sebep olan adli tıpçı Şevki'yi asla affetmeyeceğim" yazdı. Arif Verimli ise bu yoruma "Ben de" yazarak gündem oldu.  Arif Verimli bu yorumunun ardından şu itirafta bulundu:"Programı bıraktığım gün 21 tansiyonla üzerimdeki mikrofonları söküp attım, bıraktım, gittim. Gayet de mutluyum. Yalnız bir hekim bir başka hekimi kırmışsa arar özür diler. Zaten dönmeyeceğim, bitti. Program için değil kırgınlığım. Hatta sağ olsun iyi de oldu benim için

15223697-728xauto.jpg

Ne olmuştu?

Prof. Dr. Arif Verimli, uzun yıllar boyunca Müge Anlı ile Tatlı Sert programında ekranlara gelmişti. Verimli, geçen yıl ani bir kararla programdan ayrılmıştı. Arif Verimli, programdan ayrıldığını “Kimseye kırgın değilim” diyerek duyurmuştu. Seyirciler, Verimli'nin diğer danışman Şevki Sözen'le sık sık gerilim yaşadığını belirtmişti.

12 Şubat'ta gerçekleşen yayında, eşi kendisini terk eden Davut isimli bir erkek "Ben boşanmak istiyorum. Buradan çıkıp kendimi atacağım, ne halleri varsa görsünler" demişti. Bu sözün üzerine de Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Şevki Sözen, Davut'a "İstersen huzur evinde kalabilirsin. Orada yaşıtlarınla çok eğlenceli vakit geçirirsin ve kıyafetlerin de ütülü olur. Kimseden yardım istemene gerek kalmaz" demişti. Müge Anlı da Arif Verimli'ye bu konudaki düşüncelerini sormuştu. Verimli de "Ona da Şevki cevap versin. Her şeye cevap veriyor zaten" diye tepkisini göstermişti. Müge Anlı da, "Adam kendi görüşlerini belirtiyor. Ne var ki bunda?" diye karşılık vermişti. Olaydan hemen sonra Verimli programdan ayrılmıştı.