Resimde ilk ne görüyorsunuz? İlk gördüğünüz şey aşka bakışınızı ortaya koyuyor

Resimdeki görselde birden fazla nesne gizli. Bu resme baktığınızda ilk gördüğünüz nesne, aşka bakışınız hakkında nasıl bir yapıya sahip olduğunuzu ortaya koyuyor. İşte detaylar....

Resimde ilk ne görüyorsunuz? İlk gördüğünüz şey aşka bakışınızı ortaya koyuyor
Yayınlanma Tarihi : 16 Mart 2023 00:02

Optik illüzyonlar, birçok anlam ve çıkarımlarla doludur. Siz resme baktığınızda bir şey görürsünüz ama başkası aynı resme baksa da sizin gördüğünüzü görmeyebilir. İşte optik yanılsamalar böylesine karmaşık ve şaşırtıcıdır.

Sizinle paylaştığımız resim de bir çeşit optik illüzyon. Resme baktığınızda bir yüz göreceksiniz ama detaylı şekilde bakmaya başladığınızda çok daha fazla şeyin orada gizli olduğunu fark etmeye başlayacaksınız.

Meksikalı sanatçı Octavio Ocampo'nun "El Viejo Y El Rio" adlı tablosu çok fazla detayı bir arada barındırıyor. İşte siz de bu tabloya baktığınızda ilk neyi gördüğünüzü hemen not alın. Çünkü aşka bakışınızı ortaya koyuyoruz.

İLK NE GÖRÜYORSUNUZ?

1- Yaşlı adam yüzü

Eğer yaşlı bir adamın yüzünü gördüyseniz, bu sadece uzun süreli bir ilişkiye aşık olmak istediğiniz anlamına geliyor. Kaçamakları sevmiyorsunuz. Sizinle ciddi bir ilişki isteyen insanı daha çok önemsiyorsunuz. Yaşam boyu aşka yatırım yapabilecek birisiniz.

2- At üstünde bir adam

Ata binen bir adam gördüyseniz, siz aşık olmaktan korkuyorsunuz demektir. En iyiyi kaçırmak istemiyorsunuz. Tek bir kişiye uzun vadeli sözler vermekten çekiniyorsunuz. Hayatı tek kişilik yaşama fikri şimdilik size daha iyi ve çekici geliyor.

3- Yatan bir kadın

İlk gördüğünüz şey yatan bir kadınsa, kalbinizin kırık olduğunu söyleyebiliriz. Tabi kırıklığın yanı sıra kırılmaktan korkuyor da olabilirsiniz. Aşık olmayı seviyorsunuz ama incinmek sizi telaşlandırıyor. Mutluluğunuz için korkulardan sıyrılmak zorundasınız.

4- Nehir üzerinde bir kemer

İlk önce taş kemeri gördüyseniz aşka değil aşk fikrine aşıksınız demektir. Aşkın kendisi değil de aşk fikri sizi daha çok heyecanlandırıyor. İlişki yaşayarak aklınızdaki bu tanımı bozmaktan endişe ediyorsunuz.