Sallama çayı atıyorsanız atmayın. Bakın onunlar neler yapılıyor neler. Kimse denememişti

Poşet veya sallama çay adına ne derseniz deyin. İçtikten sonra kalan posayı sakın çöpe atmayın. Demleme çayla bakın neler yapılıyor

Sallama çayı atıyorsanız atmayın. Bakın onunlar neler yapılıyor neler. Kimse denememişti
Yayınlanma Tarihi : 18 Mart 2023 22:57

Sallama çayla ilgili herkesi şaşırtacak mucize. Bir çok kişi sallama çayın bu özelliklerinden habersiz.

Sallama çayı içtikten sonra eğer poşetini çöpe atıyorsanız bu öğrendiklerinden sonra vazgeçeceksiniz.

İşte sallama çayla ilgili bilmeniz gereken 9 mucize

1. Sallama çayı soğuk suda bekletin. Eğer sık sık güneşleniyor ve yanıyorsanız, sallama çaylar artık hayatınızı kurtaracak. Siyah çaylar, vücudunuzu nemlendiren ve yenileyen tannik asit açısından zengindirler.

2. Tannik asit aynı zamanda göz altı şişliklerine de iyi gelmektedir. Sallama çay içerseniz, çayı saklayın. Küçük bir kaba koyarak buzdolabında bir veya iki gün bekletin. Gözaltınız şiştiğinde, buzdolabından çıkartıp göz çevresinde bir süre bekletin.

3. Eliniz yandığında da sallama çayları kullanabilirsiniz. Sallama çaylar el veya kolunuzdaki küçük yanıkların acısını iyileştirmede idealdir.

4. İçinde antioksidan bulunan yeşil çayların siğil çıkmasını engellediğini biliyor muydunuz? Sakladığınız yeşil çayı dolapta beklettikten sonra siğil oluşan bölgenin üzerinde 15 dakika bekletin. Sonra, yeşil çayı bir 15 dakika daha bekletmek şartıyla yenisiyle değiştirin. Birkaç gün bekleyin. Siğilin yok olduğunu göreceksiniz.

tee-1740871-960-720.jpg

5. Her ne kadar itiraf edemesek de hepimizin ayağı mutlaka terler. Sürekli aynı ayakkabıyı giymek de bunun temel nedenlerindendir. Çözüm ise sallama çay. Ancak bu kez kullanılmamış sallama çayı ayakkabınızın içinde bekletmeniz gerekiyor. Kokuları emerek yok etmede sallama çayın üstüne yoktur.

6. Bahçenize sebze dikiyorsanız, sallama çayları çöpe atıp israf etmemelisiniz. Sallama çaylarda bulunan tannik, topraktaki zararlı maddeleri temizliyor. Bahçenize yeni bir sebze dikmeden birkaç gün önce sallama çayları toprağa gömün. Sonuca siz bile inanamayacaksınız.

7. Zor temizlenen bulaşıkların üzerine sallama çay bırakın. Daha rahat temizlendiğini göreceksiniz.

8. Banyo aynasının parlak durması çok önemlidir. Sallama çayları kullanarak aynalarınızı parlak ve temiz tutabilirsiniz. Sallama çayı normal olarak demleyin ve soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra kuru bir bezi sallama çaya bandırarak aynanızı rahatça temizleyin.

morning-750902-960-720.jpg

9. Soğan doğradınız, balık temizlediniz ya da acı bibere dokundunuz diyelim. Ellerinizin kokması kuvvetle ihtimal. Ellerinizi sallama çay ile yıkayın. Ayakkabılarda olduğu gibi, sallama çay elinizin kokusunu giderecektir.

Kaynak: Halktv.com.tr - newsner.com

ÖNEMLİ HATIRLATMA:

Sallama çayı içtikten hemen sonra bu uygulamayı yapın. Ertesi güne kadar beklemiş sallama çayla uygulamayı denemeyin. Cildinize zarar verebilir.

Uygulamayı yaptıktan sonra mevcut sallama çayı hemen çöpe atın ve aynı sallama çayı tekrar kullanmayın