Severek Tüketenler Dikkat! Neredeyse Kalbi Tümüyle Çürüten Besin Açıklandı

Kalp sağlığına dikkat etmek için sağlıklı yiyecek ve içecekler tüketmek gerekiyor. Bazı besinler gerçekten kalp sağlığı için çok zararlı.

Severek Tüketenler Dikkat! Neredeyse Kalbi Tümüyle Çürüten Besin Açıklandı
Yayınlanma Tarihi : 24 Mart 2022 16:37

Güçlü bir kalp sağlığı için sağlıklı besinler tüketmek gerekiyor. Kalp krizi geçirenlerin sayısı günümüzde artıyor. Üstelik yaşı çok genç olanların da kalp krizi geçirmesi endişeye yol açıyor.

Sabah gazetesinde yayınlanan bir haberde; Kalp için en zararlı besin açıklandı. Öyle ki bu besin resmen kalbi çürütüyor.

Uzman bir ismin görüşüne yer verilen haberde o besin hakkında bilgiler de verildi.

Uzman Lauren Manaker, kalp sağlığı için en kötü yiyeceklerden birinin sosisli sandviç olduğunu belirtti. Manaker; sosislerin yapımında koruyucu olarak kullanılan sodyum içeriğinin, doymuş yağ ve sodyum nitratlar ile bir araya geldiğinde kalp sağlığınız için yediğiniz en kötü yiyecek hale getirdiğini belirtiyor.

KIZARTMALARDAN UZAK DURMAK GEREK

thumbs-b-c-82391278830164760f9d3e04932c00ad.jpg

Öte yandan çok sayıda uzman isim de yapmış olduğu açıklamalarda özellikle kızartmalardan uzak durulması gerektiğinin altını çiziyor. Hazır yiyeceklerden de uzak durmakta fayda var. Güçlü bir kalp ve bağışıklık için taze yiyecekler tüketmek gerekiyor.

YEŞİLİ ARTIRMAK GEREK

thumbs-b-c-942e48ceab76f0164d9e372fac88b64d.jpg

Çok sayıda uzman sofrada yeşili artırmak gerektiğine dikkat çekiyor. Sebze tüketiminin doğrudan kalp sağlığına iyi geldiği belirtiliyor.

YÜRÜYÜŞLERDE ÖNEMLİ

Ayrıca çok sayıda uzman fiziksel aktivitenin de artırılması gerektiğinin altını çizerek günlük en azından 1 saat yürüyüş tavsiye ediyor. Hareketsiz yaşamda en az kalitesiz yiyecekler kadar kalp sağlığını doğrudan etkiliyor. 

Bu bilgileri sizlerde mutlaka arkadaşlarınıza  gönderin