Tıkanan lavaboyu açmak için temizlik tüyosu.. Dakikalar içinde giderdeki tüm kirler çıkıyor

Tıkanan lavaboyu açmak pahalı kimyasallar kullanmaya son. Temizlik tüyosunu öğrenen herkes Tıkanan lavaboyu hemen açıyor.

Tıkanan lavaboyu açmak için temizlik tüyosu.. Dakikalar içinde giderdeki tüm kirler çıkıyor
Yayınlanma Tarihi : 18 Mart 2023 22:34

Tıkanan lavaboyu açmak için pahalı kimyasal ürünleri almanıza hiç gerek yok. Bir çok temizlik uzmanı tarafından kullanılmakta olan bir temizlik tüyosu var. Tıkanan lavaboyu açmak için üstelik gereğinden fazla zamanda harcamayacaksınız.


Tıkanan lavaboyu bu yöntem sayesinde dakikalar içerisinde açacaksınız. Eskisinden çok daha iyi bir akış sağlayacaksınız.


tr.newsner.com sitesinde yer alan eskilerin uyguladığı bu yönteme hayran kalacaksınız. İşte herkesin bilmesi gereken temizlik tüyosu

Malzemeler:


3 su bardağı karbonat
5 su bardağı tuz
Ilık sirke
Sıcak su


Uygulanışı:


1- Karbonat ve tuzu iyice karıştırın.

2- Karışımı lavabonun giderine dökün. Huni yardımıyla karışımın aşağıya gitmesini sağlayabilirsiniz.

3- Şimdi de ılık haldeki sirkeyi dökün.

4- Son olarak da sıcak suyu dökün.

Daha anlaşılır olması açısından  aşağıdaki videoyu da seyredip hemen uygulayabilirsiniz.

 

 

KÖTÜ KOKULARA SON

Tıkalı lavabo sorunu kadar lavabo kokusu da çok can sıkıcıdır. Kötü lavabo kokusu herkesi rahatsız eden bir kokudur.  Temiz, pırıl pırıl mutfağınız var ancak bu güzel görüntünün altından, kötü bir koku yayılıyorsa gerçekten çok can sıkıcıdır. .

Hürriyet  tarafından  paylaşılan bir içerikte mutfaktan ve giderlerden gelen kötü kokuyu yok eden yöntem paylaşıldı.

-Tıkanan lavabolar kötü kokulara neden olur. Kötü kokuları gidermek için ilk iş lavabonun açılmasını sağlamaktır. Bunun için Lavabo açıcı kimyasallardan faydalanabilirsiniz.

-Eğer lavabonuz kötü kokuyorsa lavaboya tıpa taktıktan sonra bir miktar sirkeyle beraber kaynar su dökebilirsiniz. Biraz beklettikten sonra lavaboyu güzelce yıkayabilirsiniz. Sirke hem mikropların ölmesini sağlar hem de kötü kokuların gitmesine yardımcı olur.

-Kötü kokuları gideren bir diğer yöntem ise lavaboyu limon ile ovalamaktan geçer. Bütün limonu ikiye bölün. Yarımını alıp tüm lavaboyu ovun. Limonun asidik etkisi mikropları kıracak ve lavaboyu tertemiz yapacak.

-Kahve telvesini lavaboya atın. Telveler gidene kadar sıcak su dökün. Telve hem lavabodaki yağları çözecek hem de kötü kokuları yok edecek.