• BIST 94.682
  • Altın 223,044
  • Dolar 5,6803
  • Euro 6,5153
  • İstanbul 17 °C
  • Ankara 11 °C
  • İzmir 15 °C
» »

Kılıçdaroğlu Beyaz’a ateş püskürdü

Kılıçdaroğlu Beyaz’a ateş püskürdü
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ünlü şovmen Beyazıt Öztürk’ün programında yaşananlar nedeniyle özür dilemesine tepki göstererek, “Kardeşim neden özür diliyorsun, yürek yok mu sende, cesaret yok mu?” dedi.

Ünlü şovmen Beyazıt Öztürk’ün sunduğu bir televizyon programında öğretmen olduğunu iddia eden bir kişinin canlı yayına telefonla bağlanarak Doğu ve Güneydoğu’da yaşanan olaylara ilişkin konuşmasından sonra yaşananlara dikkat çeken Kılıçdaroğlu, Beyazıt Öztürk’ün özür dilemesini eleştirdi. Kılıçdaroğlu, “Programa kadın öğretmen bağlanıyor, söylediği şey, ‘çocuklar ölmesin’, ‘vay efendim sen nasıl çocuklar ölmesin dersin.’ Özür üzerine özür. Programı yapan arkadaş da özür diliyor, kardeşim neden özür diliyorsun, yürek yok mu sende, cesaret yok mu? ‘Üzdüysem.’ Kimi üzersin sen, üzsen üzsen ancak çocuk katillerini üzersin sen.

Bu sanatçı arkadaşımızın üzerine gidenler annelerine bir sorsunlar, ‘anne benim önemim nedir senin güzünde’ desinler.

Sen kalkıyorsun bunu acımasız propaganda aleti olarak kullanıyorsun. Savcı soruşturma açmış, ne zamandan beri ‘çocuklar ölmesin’ demek terör örgütü propagandası oldu. Yıllar önce bunu Nazım yazmıştı, ‘çocuklar ölmesin, şeker yesinler’ diye. Ülke bu hale gelirse savcı da Ankara’daki beylerin savcısı olur cumhuriyetin savcısı olmaz. O savcıya sormak istiyorum, şehir merkezlerini terör örgütü silah deposu haline getirirken, valilere ‘dokunmayın’ diyen adam teröre yardım ve yataklık yapan adam değil mi? Oralar silah deposu haline gelirken bu Ankara’daki beylerin haberi yok muydu, soruşturma açacaksan buna aç. Sen bunları bırakıyorsun, talimatın gereğini yapıyorsun. Son 5 ayda 58 çocuk öldü, çocuğun, kadınların, sivillerin ölmesini istemeyiz. Şehitlerimiz geliyor, içimiz kan ağlıyor. Şehitlerimizin evini göstermiştik, Balıkesir Dursunbey’de. Babası üzülmüş o evi neden gösterdiniz diye. Kendisini aradım ve konuştum, bir soru sordum, ‘senin çocuğun askere gidiyor, Ankara’daki beylerin çocukları neden gitmiyor?’ diye sordum. Aynı şey Samsun’da oldu, insan yaşamaz diyorlar o evde. Şu soruyu vatandaşların kendisine sormasını istiyorum, düne kadar terör yoktu, hükümet olduklarında ne oldu da terör bu kadar tırmandı?” şeklinde konuştu. - İHA - 

Kategoriler
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim