• BIST 99.806
  • Altın 260,881
  • Dolar 5,6860
  • Euro 6,3840
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 17 °C
  • İzmir 25 °C

"Kılıçdaroğlu Tek Ayak Üzerinde..."

"Kılıçdaroğlu Tek Ayak Üzerinde..."
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, "Ana muhalefet lideri tek ayak üstünde kırk yalan söylüyor" dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, "Ana muhalefet lideri tek ayak üstünde kırk yalan söylüyor" dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Söke'de sivil toplum kuruluşları, iş dünyası ve muhtarlar buluşmasına katıldı. Bakan Zeybekci'ye Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak, AK Parti Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem, Mustafa Savaş ve Abdurrahman Öz, Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, AK Parti Başkanı Ömer Özmen ve İlçe Başkanı Fatih Gürer eşlik etti. Bir çocuğun çiçek takdim ettiği Bakan Zeybekci, zeybek gösterisiyle karşılandı.

Bakan Zeybekci, konuşmasına Çanakkale şehitlerini anarak başladı. Zeybekci, "Vatan böyle olunur. Çanakkale'de destan yazıldı. 250 Bin ana kuzusu sadece Çanakkale'de vatanda için can verdi. 5 metre ötesinde düşman siperi olduğunu bile bile, mutlak şehit olacağını bile bile. Dilinde tekbirle şehadete yürüyen kahramanlara rabbim inşallah cennettin en güzel yerini verir" dedi.

CHP Genel Başkanı kemal Kılıçdaroğlu'nun dün gerçekleştirdiği Aydın ziyaretinde söylediği sözleri eleştiren Bakanı Nihat Zeybekci, ana muhalefet lideri Kılıçdaroğlu'nun yalan söylediğini ve milletin aklını karıştırdığını iddia etti. Zeybekçi, sözlerine şöyie devam etti: "Ana muhalefet partisi lideri dün Aydın'daymış. Bir insan tek ayak üstü kırk tane yalan söyler mi? Siyaset güven duyulan bir kurum olmalıyken, siyasetin kalitesini düşürüyorlar. Bu ülkede sorunları çözeceksek, bu ülkeyi Gazi Mustafa Kemal'in gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine çıkaracaksak, bu ülkeyi bırak namerde, merde muhtaç etmeyeceksek bunu illaki siyaset eliyle yapacağız. Siyasetçi yalan söylememeli. Siyasetçi milletin duygularıyla oynamamalı. Yarın karşına çıktığında, yüzüne söylendiğinde yüzün kızarmayacak mı? Aydın'a geldiğinde muhtarlara söyleye söyleye şunu demiş, "Bir gün sabah kalkacaksınız, bakacaksınız ki muhtarlıklarınız kaldırılmış" Bütün Aydın da sanki bunu bekliyordu. Acaba muhtarlıklar ne olacak. Onlar için 18. madde şöyle; "Cumhurbaşkanı kararname çıkarır'. Cumhurbaşkanlığı kararnamesi bugün Bakanlar Kurulu kararnamesi niteliğindedir, kanunun altındadır. Anayasanın katbekat altındadır. Neden yalan söylüyorsun, milletin aklını karıştırıyorsun. Milli mücadele, Kuvayi Milliye'den bahsetmiş. Sen ne anlarsın efelerin ruhundan, sen ne anlarsın Kuvayi Milliye'den"

"SİSTEM HEP DAYATILDI"

Anayasa değişiklik paketine ve referanduma değinen Zeybekci, şunları söyledi: "Türkiye'de geçmişten bu güne mevcut sistem dayatıldı ve ülke sürekli darbelere zorlandı. İstikrar her yakalandığı anda çeşitli oyunlar oynandı. Milletimiz, Türkiye'de 2002 yılından bu yana sağlanan siyasi istikrarın bozulmasına bu kez izin vermeyecek".

(Levent Tuncer/İHA)

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim