Kılıçdaroğlu yine başarısızlığı kabul etmedi! İstifa yok!

Kılıçdaroğlu yine başarısızlığı kabul etmedi! İstifa yok!

Seçim sonuçlarını değerlendiren CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "7 Haziran'da nasıl milli iradeye saygılı olduysak, 1 Kasım'da da ortaya çıkan tabloya aynen saygılıyız'' dedi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satırbaşları;
 
Ortaya çıkan tablo CHP soruml
uluğunu çok daha ileriye taşımıştır. Bunun bilincindeyiz. Biz bu ülkede güçlü, sağlıklı bir demokrasinin olmasını istiyoruz. Ortaya çıkan tablo diğer muhalefet partileri oy kaybettiklerinden ötürü Parlamento'da da Parlamento dışında da artmıştır.
 
Türkiye bu seçimlere olağanüstü koşullarda gitmiştir. 400'e yakın insan hayatını kaybetmiştir. Bunun da çok iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Terör, can ve mal güvenliği her şeyin üstüne çıkmıştır. 1 Kasım'da ortaya çıkan tabloya say
gılıyız. Hiç kimsenin bundan en ufak endişe duymamasını istiyorum.

SORU CEVAP
 
Vatandaşın verdiği bir mesaj var. Tüm muhalefete mi verildi? İstifayı düşündünüz mü?
 
Son sorudan başlayayım. CHP’yi diğer partilere benzetmeyin. AZ önce de söyledim. Demokrasiyi bu ülkeye getiren bir partiyiz. Bizim zaten kurultay sürecimiz devam ediyor. Kurallar neyi gerektirirse o kurallar aynen çalışır. Bizim oyumuz arttı ama biz kendimizi başarılı görmüyoruz. Milletvekili sayımız arttı diye kendimizi başarılı görmüyoruz. Başarının ölçüsü iktidar olmaktır. Bunu yetkili kurullarımız zaten değerlendirecektir.  
 
Vatandaşın mesajı… Konuşmamda söyledim. Olağan bir süreçte seçime gitmedik. Ekonomideki olumsuzluklar hiçbir zaman düşünü
lmedi. Sadece Ankara’daki patlamada 102 vatandaşımız hayatını kaybetti. 7 Haziran’dan bugüne 400’e yakın insanımız oldu. böyle bir ortamda Türkiye seçime gitti. Olağanüstü bir ortamda seçime gittik böyle bir tablo çıktı ortaya.