Kılıçdaroğlu'nun FETÖ ihbarı iddiası Ankara'yı salladı!

Kılıçdaroğlu'nun FETÖ ihbarı iddiası Ankara'yı salladı!

Ankara'yı sallayan iddia: İhbarı Kemal Kılıçdaroğlu yapmış

Sözcü yazarı Zeynep Gürcanlı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'FETÖ' soruşturmalarında yaşanan mağduriyetlerin araştırılması için kurulan komisyonu denetlemek için isimsiz ihbarda bulunduğunu iddia etti.


 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu, Gülen Cemaati soruşturmalarında mağdur olan vatandaşlar için CHP'de kurulan başvuru merkezine kendisini tanıtmadan ihbar yaparak, kurulan komisyonun çalışıp çalışmadığını denetledi. Sözcü gazetesi yazarı Zeynep Gürcanlı bugünkü köşesinde, "Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla CHP, FETÖ gözaltı/görevden almalarından mağdur olduklarına inananlar için partide bir başvuru merkezi, bir komisyon oluşturdu." diye yazarak şöyle devam etti, "Kılıçdaroğlu'nun kendini tanıtmadan, komisyona bir ihbarda bulunduğu konuşuluyor. Sırf komisyonun istendiği gibi çalışıp çalışmadığına, FETÖ'yle mücadele furyası mağdur ya da mağdur yakınlarına gerekli ilginin gösterilip gösterilmediğini anlamak için…"

Gürcanlı yazısının devamında, Kılıçdaroğlu'nun komisyondan beklediği performansı alamadığı gerekçesiyle konuyu partinin yetkili organlarında dile getirdiğini ifade etti. 

Kaynak : SÖZCÜ