Kilo Verdiren En Etkili Bitki Çayları! Vücuttaki Tüm Ödemi atıyorlar

Kilo Verdiren En Etkili Bitki Çayları! Vücuttaki Tüm Ödemi atıyorlar

Kilo vermek için diyet yapıyorsanız mutlaka beslenme programınıza bu bitkileri ekleyin. Yağ yakmayı kolaylaştıran, spora yardımcı olan ve iştahı azaltan bu çaylar sayesinde çok daha kolay bir şekilde diyetten verim alacaksınız...

Kilo vermek isteyenlerin bol sıvı tüketmesi ve ödem atmaya yardımcı gıdalarla fazla suyu uzaklaştırmaları gerekiyor. Bu bilinen gerçeğin yanında bitki çayı dendiğinde akıllara nedense sadece "yeşil çay" geliyor. Aslında yeşil çay gerçekten de en etkili ödem attırıcılardan biridir, ancak bununla sınırlı kalarak bünyenize sürekli aynı gıdayı almaktan sıkılabilirsiniz. Bunun yerine pek çok alternatifiniz var.

Yağı vücuttan direkt olarak attıran beyaz çay

Örneğin yine çay yapraklarından elde edilen "beyaz çay" da aslında çok etkili bir kilo verdiren gıdadır. Beyaz çayın en etkili özelliklerinden bir yağın depolanmasını önleyerek vücudun yağı emmesinin önüne geçmesidir. Kilo vermek isteyenlere uzmanların şiddetle tavsiye ettiği beyaz çayı öğle yemeklerinden önce ya da esnasında iki fincan içerek vücudunuzun yağ depolamasının önüne geçebilirsiniz.

Tarçınla iştahı kapatın

Diğer bir seçenek de tarçınlı çaydır. Tarçın bilindiği üzere üzerine katılan gıdanın şekerini dengeler ve insülini dengede tutarak şeker krizlerini önler. Bu nedenle ara öğünlerde ekşi yeşil elmanın üzerine biraz tarçın katarak tüketmek gün içerisinde çikolatalı gofret hayalleri ile gezmenin önüne geçecektir. Bu kadar etkili olan tarçını bir yandan da çayını yaparak içebilir ve şeker isteğinizi düşük seviyede tutabilirsiniz. Toz tarçınla normal bitki çaylarına da ekleyebileceğiniz gibi kaynamış ve bir dakika beklemiş suya biraz tarçın katabilirsiniz. Bu çay sayesinde iştahınızda da büyük bir azalma fark edeceksiniz.

Spordan önce biberiye çayı

Spor yapmadan önce hem enerji verecek hem de yağ yakmanıza yardımcı olacak bir bitki çayı da var. Biberiye çayını özellikle egzersizlerden yarım ya da bir saat önce tüketerek spordan daha fazla verim alabilirsiniz. Spor esnasında biraz terletebilir buna dikkat etmek gerekiyor. Bunun yanında biberiye çayı sayesinde spora daha iyi odaklanabilir ve spor yapma esnasında gelen "sıkılma" hissini azaltabilirsiniz.

İlgili Haberler