Kilo vermek istiyorsanız. Mutlaka Bu besinlerin gücünden yararlanın. İşte hızlı zayıflatan yiyecekler..

Kilo vermek istiyorsanız. Mutlaka Bu besinlerin gücünden yararlanın. İşte hızlı zayıflatan yiyecekler..

Sağlıklı beslenerek kısa sürede zayıflamak tüm kiloluların hayalidir. Diyet yaparken yiyeceğiniz bu besinler sizi en kısa sürede zayıflatarak sağlıklı kalmanıza yardımcı olacak.

Sağlıklı kilo vermek aç kalarak vücudu güçsüz bırakmak değildir. hem ölçülü, dengeli hem de hızlı kilo verdiren besinleri tüketmek vücudunuzu güçsüz bırakmayacak ve sağlıklı kilo vermenize yardımcı olacaktır. En hızlı zayıflatan besinler; yoğurt, yeşil çay, yulaf, enginar, yumurta ve kivi olarak sıralanabilir.

YOĞURT: Her evde bulunan yoğurt hem hızlı biçimde kilo vermenize yardımcı olur hem de içine doğrayacağınız meyveler ile kan şekerinizi dengede tutarak uzun süre açlık hissetmemenize yardımcı olacaktır.

YEŞİL ÇAY: Uzakdoğu mutfağının vazgeçilmezi olan yeşilçay, hem selülit azaltıyor hem vücudu inceltiyor hem de vücut direncini artırmaya yardımcı oluyor. metabolizmayı hızlandırma özelliği de bulunan yeşilçayın kilo vermek isteyenlere katkısı büyük.

YULAF: Tahıllar içerisinde daha fazla çözünebilen posa içermesi ile öne çıkan bir tahıldır. Ayrıca demir, selenyum, manganez, çinko, E vitamini ve diğer B grubu vitaminlerinin iyi kaynağıdır. Kan şekeri dengesini sağlaması sayesinde de şeker ihtiyacını azalmasına yardımcı olur ve kilo kontrolüne bu etkileri ile önemli bir yardımcıdır.

ENGİNAR: Sebzelerin arasından bizim için altın besin diyebiliriz. Son yıllarda yapılan birçok çalışmada sayısız faydası olduğu anlaşılan enginar, özellikle karaciğer yağlanması olan kişilerde düzenli tüketildiğinde hem kilo kaybına hemde yağ kaybını hızlandırdığı için olumlu sonuçlarla karşılaşılmaktadır.

YUMURTA: Yumurta yiyerek kendinizi daha uzun süre tok hissedebilirsiniz. Yapılan bir başka çalışmada; güne bir yumurta yiyerek başlayanların ertesi günkü öğle yemeğine kadar aldıkları kalorinin, yumurta yiyerek güne başlamayanların aldıkları kaloriye göre daha az olduğu ortaya konmuştur.

KİVİ: C vitamini oranı yüksek olan bir meyvedir. Kivinin bitkisel besinleri DNA’yı korur,antioksidan özelliği vardır,kan şekeri kontrolü için yararlıdır.1 adet kivi=46 kalori olduğu için öğle ve akşam öğünlerinde bir öğünde 3 kivi yiyerek iştahınızı önemli ölçüde kesebilirsiniz. Bu da iştah kesici bir meyve olarak kivi ile zayıflama sağlayacaktır. Aynı zamanda sindirimi rahatlatıcı özelliği vardır.

Ulusalpost.com - Aktif Link vermeden Alıntı yapılamaz..

İlgili Haberler