Kim demiş yumurta kabuğu çöp diye bunu öğrenince sizde kullanacak ve o sorunu hemen bitireceksiniz

Kim demiş yumurta kabuğu çöp diye bunu öğrenince sizde kullanacak ve o sorunu hemen bitireceksiniz

Yumurta kabuğunu çöpe atıyorsanız bu yanlıştan vazgeçmelisiniz. Yumurta kabuğunun şaşırtan bir etkisi çıktı! Üstelik deneyen herkes faydasını gördüğünü açıkladı

ULUSALPOST - ÖZEL İÇERİK - Haşlanmış yumurtayı soyup yedikten sonra yumurtanın kabuklarını çöpe atıyoruz oysa yumurtanın kabuğu da en az kendisi kadar faydalı çıktı.

Peki çöp diye attığımız yumurta kabuklarının ne gibi faydaları olabilir? Şimdi şaşıracağınız bilgileri sizlerle paylaşacağız..

1 Adet yumurta haşlanarak kabuğu soyulur içi yendikten sonra kabuğu blendarda toz haline getirilir. Ve ardından yumurtanın beyazı ile çırpılarak yüz maskesi şeklinde kolayca kullanılabilir.

Bu karışımı eğer yüzünüze sürer ve kuruyunca yıkarsanız cildiniz tazelenecektir. Yumurta kabuğunun ayrıca cilt üzerinde yer alan lekeleri temizlediği görülmüştür..

Bir diğer maske ise şu şekildedir

Bir tatlı kaşığı blender içerisinde geçirilmiş yumurta kabuğu ve bir miktar yoğurt aynı zamanda yumurta akı ile limon suyunun bir kasede karıştırılmasıyla elde edilen maske.. Bu maske yukarıdaki maskeye göre çok daha etkilidir. On dakika sonra yüzünüzü yıkadığınızda cildinizde harika bir etki hissedecekseniz

İnatçı lekeleri temizleyebilirsiniz

Yumurta kabukları sayesinde tencere ve çaydanlıklarınızı temizleyebilirsiniz. Yapmanız gereken tek  şey yumurta kabuklarını 5 dakika kaynatıp steril haline tamamen getirdikten sonra sabunlu su kullanarak karıştırıp temizlik  için kullanmak

Kaşıntıları önleyebilirsiniz

Yumurta kabuklarını beş dakika kaynatıp kuruladıktan sonra elma sirkesi içerisinde eritip bu karışımı cildinize sürünce kaşıntı ve kızarıklar yok olmaktadır.

Görüldüğü gibi yumurta kabuklarının birden  çok faydası var.. 

En Yeniler