'Kim Jong, Bahçeli’den daha sempatik'

'Kim Jong, Bahçeli’den daha sempatik'

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, “Kuzey Kore Lideri Kim Jong, Bahçeli’den daha sempatik. Yer değişseler MHP iktidar olurdu” dedi.

MYP Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, yazılı bir açıklama yaptı. Yılmaz yaptığı açıklamada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi eleştirerek, “Delegeyi ihraç edeceğini söylemekten dahi çekinmeyen bir zorbaya kul olanları acıyarak ibretle izliyorum. Şahsiyet ve varlıklarını eğilerek sürünerek sürdürenler kişilik onurlarını hangi kalıba sığdırıyorlar. Bir İnsan siyaseti memleket ve milletin onuru için yaparsa siyaset muteber bir şahsiyet kazanır” dedi.


“BAHÇELİ’NİN TÜRKLÜK ADINA YAPTIĞI HER AÇIKLAMA MİLLİ KİMLİĞİMİZİ İĞFAL EDİYOR”
Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bir milliyetçi ve Türk İslam Davasına gönül vermiş. Bu davanın 5000 yıllık tarihini kaleme alıp kitap haline getirmiş bir memleket evladı olarak Bahçeli’nin yaptığı her açıklama sonrası tiksiniyor ve onun ağzından çıkan her milliyetçi söylem sonrası milli kimliğimi kirlenmiş ve aşağılanmış hissediyorum. Keşke Bahçeli ve yandaşları Türk İslam ülküsünü ağızlarına almadan siyaset yapsalar o zaman milli onurumuz bu kadar incinmemiş olurdu.”