Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasında Seyirci ve Yarışmacıları Şaşkına Çeviren Soru ve Cevap

Kim Milyoner Olmak ister yarışması ATV ekranlarında fırtınalar estirirken yarışmada verilen bir cevap ve soru herkeste şaşkınlık yarattı...

Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasında Seyirci ve Yarışmacıları Şaşkına Çeviren Soru ve Cevap
Yayınlanma Tarihi : 15 Haziran 2021 21:45

Kim milyoner olmak ister adlı yarışmada yine herkesi şaşkına çeviren bir gelişme yaşandı. Hem ekran başındakiler hem konuklar hem sunucu hem yarışmacı şaşkınlığını gizleyemedi. Güne damgasını vuran olaydaki ayrıntılar ise gerçekten çok ilginçti.

Sizler için yaşananları tek tek derledik. İşte ayrıntılar

Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasında Herkesi Şaşırtan Yanıt! Sunucunun Bile Ağzı Açık Kaldı

ATV ekranlarında seyirci ile buluşan Kim Milyoner Olmak İster yarışması pek çok konuk ve ilginç soruya tanık oldu. Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu yarışma programında yarışmacı soruya öyle bir yanıt verdi ki herkes şaştı kaldı...

 

ATV'de senelerdir yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında çok ilginç sorulara rastlandı ancak böylesi ilk defa soruldu. Sevilen yarışma her hafta birbirinden ilginç sorulara sahne oluyor. Fakat oyuncu Kenan İmirzalıoğlu tarafından sunulan programda öyle bir soru geldi ki hem konuk hem sunucu şaştı kaldı.

Yarışmaya katılan Esma Erol adlı yarışmacı soru karşısında şaşırdı. Dikkat gerektiren soruya yarışmacının verdiği cevap herkesi şaşırttı.

Türkiye illeri hangi yarım kürede yer alıyor?

Soruda İstanbul, Sinop ve Hatay'ın yer aldığı yarım kürenin hangileri olduğu yöneltildi. A şıkkında üç ilin de Kuzey yarım kürede yer aldığı cevabı varken, B şıkkında Sinop'un Güney yarım kürede olduğu yer aldı. C şıkkında ise sadece İstanbul'un Güney yarım kürede olduğu cevabı varken D şıkkında ise sadece Hatay'ın Güney yarım kürede olduğuna işaret edildi.

Kafası karışınca soruya yanlış cevap verdi

Yarışmacı Erol soruyu yanlış anlayarak yanlış şıkkı işaretledi. Şaşırtmacalı sorunun doğru cevabı aslında tüm illerin Kuzey yarım kürede yer almasıydı. Ancak Erol soruyu yönlerle karıştırarak sadece Hatay'ın güneyde olduğunu düşündü. Yarışmacının cevabı ise herkesi şaşkınlığa uğrattı. Esma Erol soruya verdiği yanlış cevap sonucunda elenerek bin lira kazanabildi.

Milyonluk soru

Yarışmada yakın zamanda bir milyona en fazla yaklaşan yarışmacı Galatasaray Üniversitesi öğrencisi Çağdaş İrfan Yıldırım olmuştu. Kazandığı parayı okul masraflarına harcamak isteyen Yıldırım son soruda çekilmeyi tercih etti. 

Bir milyonluk soru ise kutsal kitap Kur'an-ı Kerim'de şıklarda yer alan hangi şeyin üzerine yemin edilmediğiydi. A şıkkında Deniz, B şıkkında Güneş, C şıkkında Arı ve D şıkkında da Kalem cevapları sıralandı. Yıldırım geri çekilerek 250 bin lira kazandı. Doğru cevabın ise C şıkkında yer alan Arı olduğu öğrenildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.