Kimse soramadı kimse yazamadı. Fatih Altaylı Katar gerçeğini çekinmeden yazdı ve ilan etti..

Kimse soramadı kimse yazamadı. Fatih Altaylı Katar gerçeğini çekinmeden yazdı ve ilan etti..

Son zamanlarda KATAR'a satılan varlıklar tartışma konusu olurken Habertürk yazarı Fatih Altaylı kimsenin sormaya cesaret edemediği bir ayrıntıya dikkat çekti ve isyan etti..

Muhalefetin Katar'a yönelik satışlara tepkisi sürerken bir çok gazeteci ise bu konu hakkında sessiz kalmayı tercih etti. Susmayıp tepki gösteren isimlerden birisi ise Habertürk yazarı Fatih Altaylı oldu.

Adete çekinmedi ve tek tek kimsenin sormaya cesaret edemediği şeyleri sordu.. 

Fatih Altaylı çok çarpıcı bir yazı yazdı..

Habertürk TV'de program yapan ve aynı zamanda da HaberTürk gazetesi yazarı olan Fatih Altaylı, "Herkesin aklındaki soru? “Niye hep Katar? Dünyada başka ülke mi yok da her şeyimizi bu Katar’a satıyoruz” ifadelerini kullanarak isyan etti.


Yazısında oldukça sert ifadeler kurarak çok sert bir yazı yazan Fatih Altaylı, "Memleketimdeki pek çok şeyin peyderpey Katar’a satılması üzerine hele hele bir de Türkiye’nin gelecek açısından en stratejik varlıklarından biri olan 'sularının' işletme hakkının Katar’a verilmesine oluşan tepkilere çok manalı bir yanıt veriliyor: 'Katar’a değil de Amerika’ya satılsaydı ses çıkarmazdınız.'Buna özne üzerinden hedef saptırma denebilir ancak. Buradaki asıl soru 'Katar' değil. Kafaları meşgul eden ilk soru 'Niye' sorusu.

Katar’a veya başkasına, Türkiye’nin bu varlıklarını 'Niye satıyorsunuz?' 'Türkiye’nin suları satılır mı?' sorusu ise bir diğer soru. İster Katar’a, ister Katmaz’a. Bir memleket suyunun işletmesini niye yabancılara devreder!" diyerek adeta isyan etti.. 

Yazısında sorularını devam ettiren Habertürk yazarı Altaylı kimsenin söylemeye cesaret edemediği bir soru daha sordu. , "Bizden ya da sizden daha akıllı oldukları ve bizden daha doğrusu sizden daha iyi işletecekleri için mi? Niye? Katar’da para çok ve yatırım yapmak istiyor diyelim. 'Niye' Türkiye’de sıfırdan yepyeni bir yatırım yapmıyor, niye istihdama katkıda bulunmuyor, niye Türkiye’nin üretimini arttıracak, istihdamına katkı sağlayacak yepyeni bir yatırım yapmıyor da, sürekli hep varolan, Türk insanının kaynakları ile yaratılmış hazırları alıyor?

Gerçekten niye? Ve tabii herkesin aklındaki soru? !Niye hep Katar? Dünyada başka ülke mi yok da her şeyimizi bu Katar’a satıyoruz' Bu 'Niye'nin cevabı da bilinmiyor. Son soru ise niyesiz bir soru. Bu satışlardan gelen parayı Türkiye’nin hangi stratejik yatırımı ya da büyüme hamlesi için kullanacaksınız, bir planınız var mı? Yoksa bunu da Türkiye’deki Suriyelilere harcadığınız 50 milyar dolara mı katacaksınız?" ifadelerine yer veren Fatih Altaylı düşüncelerini yazmaktan çekinmeyen isimlerden birisi oldu.. 

Habertürk'te bu yazı yayınlandıktan sonra kısa sürede en çok konuşulan konular arasına girmeyi başardı. Fatih Altaylı'ya herhangi bir yanıt gelecek mi gelmez mi bilinmez ama Katar'a satılan bu varlıkların çok daha fazla tartışma konusu olacağı açık bir gerçek.. 

İlgili Haberler