• BIST 98.455
  • Altın 219,530
  • Dolar 5,3279
  • Euro 6,0542
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara -4 °C
  • İzmir 11 °C

Kırgız Başkanlar Muratpaşa’da

Kırgız Başkanlar Muratpaşa’da
Antalya'da bu yıl 7'ncisi düzenlenen City Expo'ya katılan Kırgız Belediye Başkanları Muratpaşa Belediyesini ziyaret etti.

Antalya'da bu yıl 7'ncisi düzenlenen City Expo'ya katılan Kırgız Belediye Başkanları Muratpaşa Belediyesini ziyaret etti.

Bu yıl 7'ncisi düzenlenen ve pazar günü sona eren Antalya City Expo, Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı için Antalya'da bulunan Kırgızistan heyeti Muratpaşa Belediyesi'ni ziyaret etti. Belediye başkanlarından oluşan heyeti karşılayan Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz, asfalttan yeraltı otomatik çöp konteynerine, 34 dönüm alanda kurulan ve parklardan refüjlere kendi çiçeğini ürettiği bitki üretim tesislerine ve ambalaj atıklarını ekonomiye kazandırırken Muratpaşa sakinlerinin de kazandığı Çevreci Komşu Kart'a Muratpaşa Belediyesi'nin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Kardeşlik köprüleri

Muratpaşa'nın aynı zamanda Antalya'da yeni bir yaşam kuran çok sayıda yabancının da yaşadığı bir yer olduğunu aktaran Başkan Yardımcısı Kaçmaz, "Başkanımız Ümit Uysal'ın da ifade ettiği gibi, Muratpaşa'nın bu çok kültürlü yapısı yerel yönetim olarak bizim de yabancı ülkelerle, kentlerle kardeşlik bağı kurmamıza vesile oluyor" diye konuştu.

Komrat modeli

Moldova Gagavuzya Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Komrat'la "kardeş kent" ilişkisi çerçevesinde tarım sektörü temelinde bir dizi karşılıklı görüşme gerçekleştirildiğini aktaran Başkan Yardımcısı Kaçmaz, "Komrat'tan bir heyet Antalya'da Elmalı, Kumluca bölgesinde sera üretimine ilişkin incelemelerde bulundu. İşadamlarıyla birlikte Muratpaşa heyetinin Komrat ziyaretinde ise iki örnek seranın Antalyalı işadamları tarafından kurulması yönünde fikir birliği ortaya çıktı" diye konuştu. Başkan Yardımcısı Kaçmaz, hem belediyecilik faaliyetleri hem de tarım sektörü merkezli bir işbirliğine Kırgızistan kentleriyle de hazır olduklarını aktardı.

Belediye serasını gezdiler

Başkanlık toplantı salonunda gerçekleşen görüşmede tarımı temel alan işbirliğinin Kırgızistan açısından kritik öneme sahip olduğunu anlatan heyet, görüşmeden bir gün sonra Muratpaşa Belediyesi'nin Ermenek'te 34 dönüm alanda kurduğu mevsimlik çiçekle birlikte turunç fidanı üretimini de gerçekleştirdiği serada incelemelerde bulundu.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim