Kırgızistan Bilimler Akademisinden Ahmet Yesevi Üniversitesine Birincilik Ödülü

Kırgızistan Bilimler Akademisinden Ahmet Yesevi Üniversitesine Birincilik Ödülü

Kırgızistan Bilimler Akademisinin düzenlediği sempozyumda Ahmet Yesevi Üniversitesini temsil eden Kapiton Livov'un bildirisi, sempozyumun en iyi bildirisi seçilerek...

Kırgızistan Bilimler Akademisinin düzenlediği sempozyumda Ahmet Yesevi Üniversitesini temsil eden Kapiton Livov'un bildirisi, sempozyumun en iyi bildirisi seçilerek birincilik ödülüne layık görüldü.

Ahmet Yesevi Üniversitesinden yapılan açıklamada, Kırgızistan Bilimler Akademisi tarafından düzenlenen "Türk Dünyası, Kültür ve Sanatı" konulu uluslararası sempozyuma Ahmet Yesevi Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 4. sınıf öğrencisi Kapiton Lvov'un katıldığı belirtildi. 23-25 Mart tarihleri arasında Bişkek'te Gimnaziya Lisesi'nde gerçekleşen sempozyumda Kapiton Lvov'un "1990-2000 Yılları Arasında Saha (Yakut) Cumhuriyeti'nin Dış ve Federal İlişkilerinin Siyasi ve Hukuki Açıdan Analizi" konulu bildirisini sunduğu ifade edildi. Ahmet Yesevi Üniversitesini temsil eden Kapiton Livov'un bildirisinin Kırgızistan Bilimler Akademisi tarafından sempozyumun en iyi bildirisi seçilerek birincilik ödülüne layık görüldüğü belirtilerek, "Üniversitemizi başarılı bir şekilde temsil eden Kapiton Lvov'a altın madalya, birincilik belgesi ve sertifika verildi" denildi.

Kaynak : İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.