Kırılan Rujunuzu Çöpe Atmayın Yeni Gibi Yapmak İçin Püf Noktalar

Rujunuz kırıldığında sakın çöpe atmayın! Vereceğimiz bu yöntem sayesinde kırılmış rujunuzu onarabileceksiniz. O kadar kolay ki herkes işe yaradığını söyledi.

Kırılan Rujunuzu Çöpe Atmayın Yeni Gibi Yapmak İçin Püf Noktalar
Yayınlanma Tarihi : 01 Şubat 2021 19:43

Ruj genelde kadınların en fazla kullanmış olduğu güzellik malzemelerinden birisidir. Kırıldığında ise kadınlar genelde çöpe atıp yenisini alıyorlar. Oysa buna hiç gerek yok. Vereceğimiz bu yöntemler sayesinde kırılan ojenizi hemen onarabileceksiniz. Üstelik hemen işe yaradığı kanıtlanmış durumdadır. İşte Kırılan Ojeyi tamir etmenin en kolay yolu

-Kadınların işine yarayacak pratik bilgiler.. Kırılan ojeyi onarma

Kırılan rujunuzu sakın çöpe atmayın. İşte sizler için kırılan ruju eskisi gibi sapsağlam yapmanın yollarını derledik. Peki kırılan ruj nasıl onarılır? Gelin hep birlikte kırılan ruju onarmanın yollarına bakalım..

Kırıldığı için üzüldüğünüz o favori rujunuzu bu basit yöntemlerle eski haline getirebileceksiniz. Eğer favori rujunuz iki parçaya ayrıldıysa sakın üzülmeyin. Çözüm basit. Fön makinesi yada çakmak kullanarak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Kırılan Ruju Onarmanın Yöntemleri

İlk olarak işe ellerinizi yıkayarak başlayın. Ellerinizin temiz olması oldukça önemli. Malum dudaklarınıza sürdüğünüz bir şeyi kirli ellerinizle onarmak istemezseniz.

Kırılan rujunuzu bir kabın içerisine alın. Fön makinesi yada çakmak yardımıyla hafifçe eritin. Üst kısmının biraz erimesi yeterli olacaktır. Ardından diğer ruj parçasını alın ve biraz üstün ettiğiniz parçayla birleştirin. Kenarlarını ise parmaklarınızla nazikçe düzleştirin. Son olarak rujunuzun daha hızlı sertleşmesi için buzdolabına kaldırın.

İkinci yöntem ise kırılan ruju bir başka kutuda saklayabilirsiniz. Minik bir kapaklı kabın içerisine kırılan ruju hatta başka kırılmış ve neredeyse bitmiş ruj parçalarını alın. Ardından sanki yeni alınmış görünümü vermek için fön makinesi yarımıyla biraz eritin. Bu sefer ağzını kapatmadan kurumaya bırakın. Yeni rujunuz hazır. Dudak fırçası yardımıyla rujunuzu dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. 

 

İlgili Haberler